Jak działa kalkulator leasingowy?

0
1970

Kalkulator leasingowy stanowi podstawowe narzędzie każdego, kto rozważa tę formę finansowania zakupu auta firmowego. Bez wizyty w salonie, w zaciszu własnego gabinetu lub domu, możemy w wygodny sposób obliczyć koszty leasingu. Poniżej przedstawiamy kluczowe parametry, które należy uzupełnić, aby otrzymać rzetelną symulację kosztów.

Wkład własny

Wybierając leasing, musimy zdecydować, ile procent wartości samochodu chcemy wpłacić od razu, ale ile w miesięcznych ratach. W typowym przypadku wkład własny może wynieść 10% lub 30%. Oczywiście większy wkład oznacza bardziej korzystną ofertę. Nowe auto można mieć już jednak przy minimalnym zaangażowaniu środków firmowych. Czasami ma to duże znaczenie i z tego względu warto wykorzystać kalkulator leasingowy, aby podjąć wstępną decyzję.

Okres finansowania

W zależności od marki mogą być dostępne różne okresy finansowania. W typowym przypadku wybieramy pomiędzy 24, 36 lub 48 miesiącami. Niektóre oferty na preferencyjnych warunkach z góry zakładają określony okres spłaty. Przykładowo, wybierając Leasing SMARTPLAN w Toyota Leasing, będziemy spłacali raty leasingowe przez trzy lub cztery kolejne lata. Po tym okresie mamy możliwość zdecydować się na jedną z trzech opcji zakończenia umowy: wymianę samochodu na nowy, wykup samochodu lub jego zwrot.

Model samochodu i wyposażenie

Trzecim krokiem dostępnym w konfiguracji jest wybór konkretnego modelu auta. Ten wybór jest jednak tylko pozornie oczywisty, ponieważ wykorzystując kalkulator leasingowy do symulacji, możemy przekonać się, czy stać nas na droższe auto, niż to, które planowaliśmy kupić lub zobaczyć, ile miesięcznie zaoszczędzimy kupując auto tańsze (np. mniejsze, z innym wyposażeniem). Trzymając się do przykładu Toyoty, możemy przekonać się, że rata, którą jesteśmy skłonni zapłacić, pozwala nie tylko na zakup Aygo, ale również Yarisa lub Aurisa. Interaktywny kalkulator pozwala uzyskać te wszystkie informacje od ręki. Warto zauważyć w tym kontekście, że kalkulatory oferowane bezpośrednio przez producentów samochodów lub powiązane z nimi instytucje finansowe (np. Toyotę i Toyota Leasing) są bardziej wiarygodne niż ogólne kalkulatory leasingowe, które pozwalają sprawdzić jedynie orientacyjne koszty leasingu.

Szczegóły: kontakt z doradcą

Parametry, które widzimy w kalkulatorze, pozwalają nam wstępnie zorientować się w ofercie leasingowej. Zawsze warto jednak spotkać się z doradcą i porozmawiać o dodatkowych opcjach oraz parametrach leasingu. Wybierając Leasing SMARTPLAN na zakup Toyoty lub Lexusa, możemy bowiem skorzystać z atrakcyjnej oferty wyprzedażowej, a ostateczna oferta wypadnie lepiej niż to, co sobie początkowo wyliczyliśmy na własną rękę.

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ