Transport samochodów osobowych – czyli o specyficznych zleceniach spedycyjnych

0
919
Transport samochodów osobowych

Poziom mobilności naszego społeczeństwa rośnie z roku na rok. Dotyczy to różnych sfer i dziedzin życia – zarówno turystyki, jak i pracy, którą coraz częściej wykonujemy z dala od naszego miejsca zamieszkania. Ponadto, coraz częściej podróżujemy właśnie w celach zawodowych – jako przedstawiciele firm, w których jesteśmy zatrudnieni, a także w samodzielnym poszukiwaniu nowych doświadczeń zawodowych. W rezultacie – rośnie zapotrzebowanie na różnego typu usługi transportowe. Zarówno te, które dotyczyłyby transportu osób na dużą odległość, jak i dużych obiektów i maszyn. Do tych ostatnich zaliczają się samochody oraz zorganizowane floty pojazdów osobowych, których profesjonalny transport jest coraz bardziej pożądaną i poszukiwaną usługą.

Przewóz samochodów – jak się do tego zabrać?

Transport pojazdów to usługa, z której korzystają coraz chętniej zarówno prywatni przedsiębiorcy i zleceniodawcy, jak i menedżerowie wielkich przedsiębiorstw i korporacji. Nie powinno więc dziwić, że w lawinowym tempie przybywa firm specjalizujących się w świadczeniu tego rodzaju usług. Po czym rozpoznać tę profesjonalną, której warto całkowicie zaufać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaje ubezpieczenia, które oferuje dana firma. Jakby nie patrzył, samochody osobowe to niezwykle wrażliwe obiekty, o wyjątkowych wymaganiach. Nawet najmniejsze uszkodzenie samochodu może wiązać się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Firma transportowa powinna więc oferować pełen pakiet ubezpieczenia OCS oraz OCP. Dobrze, jeśli jest w stanie zaprezentować odpowiednie certyfikaty oraz licencje, poświadczające o jakości świadczonych przez nią usług.

Samo zawarcie umowy rozpoczyna się od wniesienia opłaty początkowej. Jest to powszechnie przyjęta praktyka, mająca za zadanie zabezpieczyć interesy obu stron. Niewiele firm decyduje się na odejście od tej zasady; wśród nich znajduje się firma transportowa Transport Europa Logistics, w której zawarcie umowy nie wymaga wniesienia wpłaty początkowej.

Kompleksowa obsługa transportu

Profesjonalną firmę transportową rozpoznamy po tym, że do każdego zlecenia przygotowuje szczegółowy, indywidualny kosztorys oraz plan realizacji zlecenia. Powinien on obejmować koszty związane z transportem, potencjalnie załadunkiem i rozładunkiem, a także przygotowaniem specjalnych urządzeń lub maszyn, zarówno tych do transportu całopojazdowego, jak i częściowego.

Istotna jest także szybkość przygotowania kosztorysu. Wiele zleceń związanych z usługami spedycyjnymi wymaga natychmiastowej realizacji. Czas przygotowania kosztorysu w profesjonalnej firmie nie powinien przekraczać 24 godzin. 

Najczęściej stosowanymi pojazdami są: ciężarówki wyposażone w naczepy (gwarantujące możliwość transportu załadunku o masie 24 ton), platformy, lawety, busy, wciągarki i najazdy. Niekiedy stosuje się także specjalne autolawety, przeznaczone do docierania do trudno dostępnych terenów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ