Golf 5 GTI opinie

0
23146
Golf 5 GTI opinie

Volkswageny golfy. Jeżeli chodzi o różne marki samochodów, Volkswageny a zwłaszcza Golfy to jeden z najgorszych tematów. Głównie dlatego, że istnieją osoby dla których Volkswageny golfy to naprawdę wspaniałe samochody, które mają duszę. Ludzie ci uważają wręcz że golfy to najwspanialsze samochody na świecie i nawet Audi nie ma szans w rywalizacji z nimi. Z drugiej strony są osoby, dla których Volkswageny to samochody, pasujące według ich opinii tylko i wyłącznie do „wieśniaków”. Dlatego też postanowiliśmy, że dzisiaj porozmawiamy o Golf 5 GTI opinie.

Golf 5 GTI to jeden z ciekawszych modeli Golfa. Dlatego też temat ten będzie niezwykle ciekawy. Nie sądzicie? Jak ławo się domyślić opinie o Golfie 5 GTI są zarówno pozytywne jak i również negatywne. A prawda jak zwykle w takiej sytuacji, leży po środku. Silnik zasadniczo jest znakomity, niezależnie od wersji mocy i oznaczenia (AXX lub BWA). Czasem zdarza się tylko hałas z pompy wysokiego ciśnienia paliwa, uszkodzenia cewek zapłonowych lub zaworu upustowego w turbosprężarce. Wymiana paska rozrządu może nastręczać trudności, bo trzeba w tym celu wykręcić fragment układu wydechowego, a śruby są zwykle zapieczone. Nawet wymiana filtra powietrza to zadanie dla warsztatu – użytkownik sam może sobie nie poradzić.

Oprócz tego po większych przebiegach w dolocie zbiera się sadza. Słabymi punktami są sprężarki klimatyzacji (usterka analogiczna jak w Octavii II) i szybkie zużycie tylnych opon. Golf V GTI zaskakuje wszechstronnością. W popularniejszej wersji 5-drzwiowej ma naprawdę funkcjonalne nadwozie, a do tego jeszcze bagażnik o pojemności od 350 do 1305 l. Silnik umożliwia jazdę na niskich obrotach i zużywa wtedy niewiele paliwa (ok. 9 l /100 km).

Golf 5 GTI opinieJeśli korzysta się z całej skali obrotomierza, łatwo przekroczyć 13 l/100 km. Niestety istnieje także kilka typów usterek, które musimy wspomnieć. A te usterki to:
– Uszkodzenia mechaniki sterowanej elektronicznie w skrzyni DSG.
– Niedziałająca sprężarka klimatyzacji.
– Nagary w dolocie – po przebiegu ponad 100 tys. km.
– Zużyte tylne opony – efekt niewłaściwej geometrii zawieszenia.

Jak widać Golf 5 GTI posiada zarówno zalety i wady. Stąd też różne opinie. Czy zatem powinniśmy się zdecydować na Golfa 5 GTI? Cóż, to zależy od was. Golf 5 GTI to naprawdę dobry samochód. Pod warunkiem, że będziecie w stanie poradzić sobie z jego usterkami. Jeżeli się z tym uporacie, będzie wam służyć przez naprawdę długie lata i to w dobrej formie.

[Głosów:250    Średnia:2.7/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ