2.0 TSI opinie

0
10679
2.0 TSI opinie

Nie ma co oszukiwać. Ten temat jest naprawdę trudny do analizy. Silniki 2.0 tsi to naprawdę skrajne opinie. Są ludzie, którzy są wielkimi fanami tego typu silników. Z drugiej strony jednak, istnieje duża grupa ludzi, którzy na sam dźwięk słów 2.0 tsi dostają białej gorączki, zapaści i wielu innych ciekawych schorzeń. Dlatego jest to niezwykle niewdzięczny temat o których wyjątkowo ciężko się rozmawia. Aczkolwiek postanowiliśmy go poruszyć, żeby dać wam odpowiedź na pytanie, czy silniki 2.0. tsi to dobry czy zły wybór. Analizując opinie o 2.0 tsi oraz bazując na naszym doświadczeniu, byliśmy w stanie dojść do kilku wniosków, które mogą być dla was cenne.

Po pierwsze, spalanie. Dla większości kierowców głównym argumentem przemawiającym za zakupem auta wyposażonego w jednostkę wysokoprężną jest jego niewielkie zapotrzebowanie na paliwo. Wartości spalania rzędu 4-4.5 l/100 kilometrów rzeczywiście dają nadzieję na spore oszczędności podczas eksploatacji. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że dla osób które decydują się na silnik 2.0. tsi jest to główny argument stojący za tym, żeby taki silnik rzeczywiście zakupić. Jednak niskie spalanie nie powinno być jedynym elementem, którym kierujemy się przy ewentualnym wyborze. Powinniśmy także zwrócić uwagę na inne rzeczy.

Wybierając jednostkę TSI warto pamiętać o tym, że jest to silnik nieco bardziej uniwersalny niż motory z zapłonem samoczynnym. Normy ekologiczne sprawiły, że współczesny diesel wyposażony jest w cały szereg czujników i systemów, które wymagają regularnego oczyszczania, co w praktyce oznacza konieczność jazdy w bardzo konkretnych warunkach drogowych. Silnik TSI jest o tyle dobry, że dzięki niemu będziemy mogli na przykład bez większego problemu wjechać chociażby do centrum Berlina. W przypadku starych diesli czy benzyniaków, możemy mieć o wiele większy problem.

2.0 TSI opinieSkoro więc silniki TSI są tak dobre, to dlaczego pojawiają się negatywne opinie o 2.0 tsi? Cóż, przyczyna takiego stanu jest niezwykle prosta, a zasadniczo jest ich kilka. Po pierwsze, silniki 2.0 tsi wymagają częstszej wymiany oleju niż zwykłe diesle czy benzyniaki. Wprawdzie w skali roku nie jest to jakaś duża różnica jednak po jakimś czasie, zaczyna się to zbierać.

To jest w summie największa wada silników 2.0 TSI. Wydaje się, że nazywanie ich złymi jest w pewien sposób demonizowaniem. Silniki 2.0 TSI tak jak każdy typ silników mają swoje zalety i wady. Należy mieć to na uwadze.

[Głosów:121    Średnia:2.6/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ