Autoalarm czy blokada skrzyni biegów – co wybrać?

0
2105
Autoalarm czy blokada skrzyni biegów

Kupując nowy samochód stajesz przed obliczem odpowiedniego zabezpieczenia go przed kradzieżą. Kupno samochodu to jeden z ważniejszych elementów naszego życia. kupując tak wartościową rzecz trzeba pomyśleć nad odpowiednim zabezpieczeniem przed kradzieżą. Obecnie najpopularniejszymi metodami są autoalarm oraz blokada skrzyni biegów, jednak każde z tych zabezpieczeń posiada swoje plusy oraz minusy. W tym artykule przedstawię niektóre z nich.

Mechaniczna blokada skrzyni biegów. Kiedyś takie mechanizmy były oporne w obsłudze, nieestetyczne oraz montowanych bezpośrednio na lewarek skrzyni biegów. Obecnie blokada już nie funkcjonuje w takiej formie. Są estetyczne i bardzo łatwe w obsłudze, montowane w tunelu środkowym i są praktycznie niewidoczne. Na rynku są dostępne dwa rodzaje blokady skrzyni biegów – bolcowe oraz ryglowe. W tych pierwszych w tunel środkowy wsuwany jest specjalny stalowy bolec, który unieruchamia lewarek. Jednak lepszym rozwiązaniem jest blokada ryglowa. Działa ona na zasadzie zamka, który jest integralną częścią mechanizmu blokującego. Wystarcz zatem przekręcić kluczyk by zabezpieczyć skrzynię biegów. Jest to duży plus ze względu na ograniczenie do minimum czasu, który jest poświęcany na zabezpieczenie przed włamaniem.

Autoalarm w przeciwieństwie do blokady jest bardziej skomplikowanym sprzętem elektronicznym, który lubi czasem spłatać niezłego figla i włączyć się wtedy, kiedy akurat nikt nie chce ukraść samochodu. Jednak plusem jest to, że autoalarm chroni samochód i rzeczy w nim pozostawione takie jak foteliki dziecięce, radio czy odtwarzacz CD, a blokada jedynie sam samochód. Więc jeżeli posiadasz sprzęt na którym ci zależy to zdecyduj się na autoalarm.

Plusem przemawiającym za blokadą jest jej niski w porównaniu do autoalarmu koszt. Blokada wyniesie około 300zł, w odpowiednim salonie około 300-400 zaś autoalarm to koszt dwukrotnie wyższy, a montaż w odpowiednim salonie to nawet trzykrotnie wyższy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ