Co musisz wiedzieć kupując samochody poleasingowe?

0
1827

Zakup samochodu to zawsze sporo dylematów. Potencjalny nabywca musi zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie samochód nowy, czy z drugiej ręki. Jeżeli wybór padnie na samochód używany, to czy nabyć go od osoby prywatnej, czy też lepszym rozwiązaniem będą może pojazdy poleasingowe? Każde z wyżej wymienionych rozwiązań ma swoje zalety, choć jak pokazuje rynek motoryzacyjny, Polacy coraz chętniej sięgają po poleasingowe samochody osobowe. Co warto wiedzieć, decydując się na zakup samochodu poleasingowego – tego można dowiedzieć się z poniższego tekstu.

  • Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  • Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
  • Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Przed zakupem samochodu z pewnością niezbędne będzie odpowiednie rozeznanie w temacie, by z łatwością podjąć najbardziej optymalną decyzję.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Właściciele firm niezwykle rzadko decydują się na zakup samochodu firmowego. Rozwiązaniem, które cieszy się o wiele większą popularnością, jest wzięcie pojazdu w leasing. Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to o wiele bardziej opłacalne. Należność za samochód płaci w ratach, a po określonym czasie może go  spłacić i stać się jego właścicielem lub też wymienić na nowy model. Jeżeli sytuacja potoczy się jak tym drugim przypadku, to poleasingowe samochody osobowe mogą zostać zakupione przez osoby prywatne. Rozwiązanie to ma szereg korzyści. Warto wskazać na to, że takie pojazdy wykorzystywane były w celach służbowych – powinny być więc w dobrym stanie technicznym, jednak zawsze warto to potwierdzić u doświadczonego mechanika. Pojazdy pochodzące z leasingu są też stosunkowo młode, nie mają więcej jak kilka lat. Licytacja samochodów poleasingowych to niewątpliwa okazja do tego, by nabyć samochód całkowicie sprawny technicznie po optymalnych kosztach. Jest to pewniejsze źródło nabycia pojazdu niż zakup samochodu używanego od osoby prywatnej, w przypadku którego nawet ciężko będzie ustalić to, ilu faktycznie miał wcześniej właścicieli.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Samochody osobowe używane w wielu firmach, to przeważnie pojazdy o niezbyt dużych gabarytach oraz o niewielkiej pojemności silnika. Nie są to przecież maszyny wyścigowe, a jedynie samochody, które ze swojego założenia mają być ekonomiczne w utrzymaniu. Raczej żadna firma, której zależy na optymalnym rozłożeniu kosztów, nie pozwoli sobie na to, aby pracownikom oddawać w użytkowanie samochody, które spalają mnóstwo paliwa. Jeżeli chodzi o poleasingowe samochody osobowe to wśród najpopularniejszych marek, można wymienić Skodę czy też Opla. Wiele modeli samochodów poleasingowych znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/ Na licytacjach wystawiono tam sporo pojazdów, które wcześniej były leasingowane.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Licytacja samochodów poleasingowych to nowoczesne rozwiązanie, które dopiero od niedawna jest dostępne na krajowym rynku samochodowym. Każdy, kto choć raz próbował kupić używany pojazd, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przy wielu ogłoszeniach o sprzedaży aut można spotkać wyśrubowane ceny, które nijak nie mają pokrycia w stanie technicznym samochodu. Często jest też brak możliwości negocjacji cen. Poleasingowe samochody osobowe to doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy sami chcą mieć realny wpływ na ostateczny koszt pojazdu. Dzięki systemowi aukcyjnemu jest to jak najbardziej możliwe. Warto sprawdzić, jakie samochody dostępne są na aukcjach poleasingowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ