Obecnie bardzo dużą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo na drodze. Powstaje masa spotów reklamowe, które promują bezpieczną jazdę. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas, ale również od urządzeń, które używamy. Tyczy się to np. opon samochodowych. Coraz popularniejsze staje się ogumienie typu run flat. Czym są opony typu flat, a także dla kogo będą odpowiednie.
Czym są opony typu run flat?
Najbardziej charakterystyczną cechą tych opon jest to, że pozwalają na dalszą jazdę nawet po ich przebiciu.Znacznie zmniejsza to ryzyko utraty kontrolowania pojazdu. Konstrukcja opony jest wyjątkowo wzmocniona, a w szczególności wzmocnione są jej ściany boczne. W wyniku tego po utracie ciśnienia ogumienie utrzymuje ciężar samochodu i umożliwia bezpieczną dalszą jazdę przez, krótki dystans, aby móc dostać się do bezpiecznego miejsca lub zjazdu. Ze względu na swoją solidną budowę, opony run flat są znacznie bardziej odporne na różne uszkodzenia.
Przeczytaj też: http://www.kochamdbam.pl/olejowanie-wlosow-czym-polega-je-wykonac/
Wady opon run flat
Jedną z największych wad opon run flat jest to, że są one prawie znacznie droższe od zwykłych opon. Ich wartość jest ponad 40 procent wyższa od ceny zwykłych opon. Następną wadą jest również to, że mają znacznie większą masę. Nie posiadają one elastyczności, a co za tym idzie, szybko się zużywają. Kolejną wadą jest to, że nie da się ich naprawić w każdym lokalnym serwisie wulkanizacyjnym. Jest to spowodowane tym, że jest to nowoczesna technologia, która wymaga wiele czasu i pracy.
Dla kogo opony te będą odpowiednie?
Opony run flat są dedykowane głównie dla samochodów luksusowych poruszających się po miejskich drogach lub autostradach, które osiągają dużą prędkość w krótkim czasie. W razie, kiedy kierowca przebije oponę nie straci kontroli nad pojazdem. Takie zdarzenie byłoby niezwykle niebezpieczne nie tylko dla niego, ale i innych uczestników ruchu. Opony run flat są produkowane tylko w wybranych rozmiarach i niestety nie będą pasowały do każdego samochodu. Wymagają również odpowiednio dobranych felg i pokładowego systemu kontroli ciśnienia.
Źródło: https://www.autoelegance.pl/