Instruktor nauki jazdy – jak wygląda praca?

0
991
nauka jazdy

Jeżeli uczestniczyłeś w kursie na prawo jazdy, to z pewnością wiesz w jaki sposób wyglądają zajęcia teoretyczne i praktyczne. Na początku na pewno jest to ciężka przygoda, na którą należy poświęcić sporo emocji. Czy zastanawialiśmy się jednak, jak to wszystko wygląda z perspektywy instruktora? Przekonajmy się sami i sprawdźmy, z czym mierzy się w swojej pracy instruktor! Co należy do jego codziennych obowiązków? Jakie zagrożenia zawodowe wynikają z jego pracy? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pracuj-jako-instruktor-nauki-jazdy-jak-wyglada-praca-instruktora-nauki-jazdy/

Czym zajmuje się instruktor nauki jazdy na co dzień?

Jestem jako nauczyciel, który uczy nas zasad ruchu drogowego oraz prowadzenia samochodu. Kursanci bardzo często zgłaszają się do niego w celu szkolenia z kategorii B. Chociaż oczywiście możemy wyrobić sobie uprawnienia na znacznie więcej kategorii. Do głównych zadań będzie należało prowadzenie teoretycznych jak i praktycznych zajęć z przyszłym kierowcom. Będą to między innymi wykłady dotyczące przepisów ruchu drogowego i przestrzegania zasad poruszania się na drodze. Dodatkowo podczas zajęć, instruktor powinien kłaść szczególny nacisk na potrzebę zachowania bezpieczeństwa oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zajęcia praktyczne polegają na indywidualnym nauczaniu prowadzenia pojazdu. W takim celu będziesz umawiać się z kursantami na konkretne godziny oraz siedząc obok niego, będziesz uczył się jak jeździć samochodem. Początkowo będzie odbywało się to na specjalnie przygotowanym placu manewrowym, a następnie na mieście.

Zagrożenia wynikające w pracy jako instruktor

Istnieje kilka zagrożeń zawodowych w pracy, lecz nie muszą one wystąpić u każdego. W takim celu potrzebna jest do wprowadzenia odpowiednia profilaktyka. Należy mieć jednak świadomość, że instruktor jazdy narażony jest na choroby narządów mowy, pogrubienie strun głosowych, oraz niedyspozycji głosowe. Dodatkowo pracując z kursantem w terenie, instruktor może być narażony na przeziębienie, zmiany temperatur choroby zakaźne. Dodatkowo taki tryb pracy nie wpływa korzystnie na układ ruchu i układ krwionośny. Bez zachowania szczególnej ostrożności instruktor narażony jest również na wypadek drogowy, ponieważ nigdy nie jest w stanie stu procentowo przewidzieć co zrobi kursant.

Zobacz też: http://www.i-moto.pl/2020/08/18/instruktor-nauki-jazdy-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ