Jak kupić idealnie dobrane opony?

0
584
Jak kupić idealnie dobrane opony

O zakupie opon nigdy nie powinien decydować przypadek, gdyż to właśnie one mają kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jak wybrać ogumienie idealnie dopasowane do samochodu i na które kryteria należy zwrócić szczególną uwagę? O tym w niniejszym poradniku.

Kiedy należy wymienić opony?

Zastanawiasz się, czy już nadszedł moment, w którym wymiana ogumienia jest konieczna? Wystarczy kilka chwil, aby sprawdzić ich stan i samemu ocenić sytuację. Przede wszystkim rzuć okiem na bieżnik i sprawdź, czy nie uległ uszkodzeniom. Dalszą czynnością powinien być pomiar głębokości. Przepisy jasno wskazują, że minimalna głębokość powinna wynosić 1,6 mm. Jednak zdaniem ekspertów dobrą praktyką jest użytkowanie opon z bieżnikiem o głębokości minimum 4 mm. 

Warto również pamiętać o utrzymaniu właściwego ciśnienia w oponach. Ten parametr również wpływa na bezpieczeństwo, a także spalanie paliwa i żywotność ogumienia.
W wielu nowszych autach kontrolka zasygnalizuje zbyt niski poziom ciśnienia. Zalecane wartości znaleźć można w schowku, w książce pojazdu czy na klapce wlewu paliwa.

Wybierz sprawdzone rozwiązanie

Jeżeli decydujesz się na zakup opon, pamiętaj o wyborze sprawdzonego punktu sprzedaży. Doskonałą propozycją może być oferta sklepu internetowego Plusgum. To świetne rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy zawsze szukają najlepszych propozycji na rynku. W ofercie znajdziesz produkty renomowanych marek np. Kormoran opony te wyróżniają się kapitalną wręcz jakością i dostępne są w różnych wariantach. To oczywiście jedna z wielu interesujących propozycji. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełnym asortymentem.

Oznaczenia na oponach

Przed zakupem opon zwróć uwagę na oznaczenia, które się na nich znajdują. Symbol płatka śniegu na tle górskich szczytów określa opony przeznaczone do jazdy w warunkach zimowych. Warto nadmienić, że możliwość korzystania z nich otrzymali producenci, których opony przeszły szczegółowe testy. Dzięki temu kierowcy mogą mieć pewność, że sięgają po sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie.

Innym oznaczeniem może być symbol „M+S”, który określa, że ogumienie przystosowane jest do jazdy po błocie i śniegu. Z reguły symbole te stosowane są na amerykańskim rynku lub w przypadku aut terenowych. Te opony nie są jednak poddawane testom. 

Właściwy rozmiar opon

Kluczowym kryterium wyboru jest rozmiar opon. Przed zakupem należy więc upewnić się, czy dane ogumienie zapewni wygodę jazdy i bezpieczeństwo. Najlepiej sięgnąć po opony o rozmiarze, który już sprawdził się wcześniej, a szczegółowe informacje wystarczy odczytać ze zdemontowanego ogumienia. Szczegóły znaleźć można również na klapce wlewu paliwa czy w książce pojazdu. W sklepie internetowym Plusgum z powodzeniem kupisz opony w różnych rozmiarach, więc z łatwością znajdziesz idealne rozwiązanie. 

Indeks nośności i prędkości

Parametry te są dokładnie określone przez producenta i powiązane ze sobą. Indeks prędkości określa maksymalną prędkość, z jaką może poruszać się samochód z danymi oponami i pod maksymalnym obciążeniem, które określane jest za pomocą indeksu nośności. Pamiętaj, że przy zakupie opon zawsze możesz liczyć na wsparcie zespołu sklepu internetowego Plusgum, o czym przekonało się już wielu klientów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ