Jak samodzielnie wypolerować reflektory samochodowe?

0
3476
Jak samodzielnie wypolerować reflektory samochodowe

Posiadanie własnego samochodu to nie tylko przyjemność i wygoda, ale także szereg obowiązków. Bowiem o samochód, tak samo jak o motor czy skuter należy odpowiednio zadbać. Do najczęstszych oznak długoletniego używania pojazdu zalicza się między innymi matowienie reflektorów. Piasek, zmienne warunki atmosferyczne, sól drogowa czy deszcz- te wszystkie czynniki mają wpływ na uszkodzenie lamp samochodu. W efekcie strumień światła jest słabszy, przez co nasz pojazd jest znacznie gorzej oznakowany i może stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale także dla innych użytkowników drogi.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i odpowiednią widoczność zmatowione lampy należy wypolerować. Brzmi to na skomplikowany proces, który świadczą jedynie warsztaty samochodowe, natomiast prosto i szybko możemy wykonać tę czynność sami.

Polerowanie reflektorów samochodowych należy zacząć od zabezpieczenia taśmą powierzchni wokół lampy. Dzięki temu nie zarysujesz zderzaka, maski ani błotnika.

Następnie lampy należy umyć aby pozbyć się ewentualnych zacieków, przyklejonego kurzu oraz piasku.

Po umyciu reflektorów powinieneś je odtłuścić. Na rynku znajduje się wiele preparatów służących do odtłuszczania. Jeśli jednak nie wiesz na jaki środek się zdecydować dobrym pomysłem jest zapytanie mechanika o radę.

Po pracach przygotowawczych czas na szlifowanie. Jest to przedostatni etap, który ma kluczowe znaczenie dla całego procesu, ponieważ podczas szlifowania lampy z jej powierzchni zostaje usunięta fabryczna warstwa ochronna. Aby niczego nie zniszczyć należy zrobić to za pomocą papieru ściernego i wody. Szlifowanie zawsze zaczynaj od papierów z niższą gradacją przechodząc na coraz wyższą, nigdy na odwrót. Ważne jest też aby szlifować lampy ruchami poziomymi i pionowymi, a nie kolistymi.

Ostatnim etapem jest polerowanie. Należy pamiętać, aby nie szlifować zbyt długo jednego i tego samego miejsca, gdyż poliwęglan to delikatne tworzywo, które może ulec przegrzaniu pod wpływem tarcia.

Polerowanie reflektorów dla osób robiących to pierwszy raz może brzmieć jak wyzwanie, ale w rzeczywistości cały proces to tylko kilka kroków, a może znacznie zwiększyć nasz komfort jazdy i bezpieczeństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ