Jak wybrać interkom motocyklowy

0
3590
Jak wybrać interkom motocyklowy

Podczas jazdy motocyklem z wiadomych powodów komunikacja pomiędzy motocyklistami jest mocno ograniczona. Żeby jednak poradzić sobie z tym problemem paru producentów wypuściło na rynek specjalne interkomy przeznaczone dla motocyklistów. Interkom jest bardzo przydatny kiedy większa grupa motocyklistów wybiera się w dłuższą trasę, pozwala on na swobodniejszą komunikację między uczestnikami.

Interkom jest niezastąpiony podczas długich tras, pozwala on na poinformowanie grupy o postoju, tankowaniu bez konieczności zatrzymywania całej grupy. Można też podzielić się obawami co do awarii i trasy. Przydaje się on również do kameralnej podróży we dwoje, można spokojnie jechać i swobodnie rozmawiać. Interkom to nie tylko możliwość rozmowy z innymi motocyklistami, to również możliwość słuchania muzyki, nasłuchiwania komunikatów z nawigacji czy telefonowanie. Wiele producentów posiada interkomy, które reagują na polecenia głosowe.

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest kask razem z interkomem. Urządzenia te są dokładnie wbudowane w kask, a każdy model różni się pomiędzy sobą funkcjami, co przekłada się bezpośrednio na ich cenę.

W sklepie internetowym gmoto.pl można znaleźć interkomy przewodowe i bezprzewodowe. Zaletami tych pierwszych jest to, że są tańsze oraz nie wymagają ładowania akumulatorów, zazwyczaj baterie wymienia się daw do trzech razy w całym sezonie. Ma on również swoje minusy – przed każdą wyprawą trzeba się męczyć z jego podłączeniem i bezpiecznym zamontowaniem. Jest to irytujące, kiedy trzeba szybko wyruszyć.

Bezprzewodowe za to są bardzo szybkie w montażu i wygodne. Łączą się za pomocą technologii Bluetooth, a ich zasięg to około kilkaset metrów. Ich minusem jest konieczność długiego ładowania akumulatorów. Warto pamiętać o tym aspekcie przed długą wyprawą.

Przy wyborze interkomu trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na własne potrzeby. Obecnie na rynku istnieje wiele interkomów z różnymi funkcjami dodatkowymi takimi jak możliwość telefonowania czy odsłuchiwania nawigacji. Jedno jest najważniejsze – znacznie ułatwiają komunikację w trasie.

[Głosów:16    Średnia:2.4/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ