Jak zarządzać flotą aut?

0
1856

Flota samochodów w firmie najczęściej związana jest z dużym wydatkiem, kredytem lub leasingiem. Należy wziąć pod uwagę, że sam zakup samochodów to nie jedyny wydatek. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie flotą, aby dobrze funkcjonowała i nie generowała zbędnych kosztów. Kompleksowe zarządzanie flotą samochodów zapewni prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa przy jak najniższych kosztach.

Kompleksowa obsługa floty – serwis i naprawa

Firma posiadająca samochody musi nie tylko liczyć się z płaceniem rat leasingu czy kredytu. Bardzo ważne jest odpowiednie serwisowanie aut, co często jest warunkiem udzielenia kredytu czy leasingu. Ponadto oprócz koniecznej wymiany płynów hamulcowych, zmianie rozrządu czy uzupełnieniu innych niezbędnych elementów konieczna jest naprawa różnego rodzaju usterek. Niekiedy są to niewielkie naprawy, a innym razem musimy się liczyć z wydaniem dodatkowych pieniędzy na kosztowne wymiany którychś z podzespołów.

Szkolenia dla pracowników.

Kolejną ważną kwestią w kompleksowym zarządzaniu flotą jest odpowiednie przeszkolenie kierowców. Jest to szczególnie ważne w dużych firmach transportowych, gdyż przekłada się to nie tylko na lepszą jakość usług, szybsze dostawy, ale także mniejsze zużycie paliwa oraz większą dbałość pracowników o pojazdy.

Warto wiedzieć że szybka jazda, nagłe hamowanie, nie zapięte pasy czy nadmierna prędkość przekładają się nie tylko na bezpieczeństwo pracownika, ale także na szybkość zużycia tarcz czy klocków hamulcowych. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne szkolenia dla kierowców, które zapewnią lepszą organizację pracy i większe zaangażowanie ze strony kierowców.

Jak zarządzać flotą we firmie – systemy monitorujące

Kluczową rolę w prawidłowym zarządzaniu flotą samochodów jest zastosowanie w firmie dobrej jakości systemów monitorujących. Samochody powinny być wyposażone przede wszystkim w GPS, co pozwoli monitorować trasę poszczególnych aut i usprawni pracę kierowców. Dodatkowo warto zainwestować w systemy, które określają zużycie paliwa w poszczególnych pojazdach, a także zapewniają szybkie i wygodne opracowywanie tras i przygotowywanie różnego rodzaju raportów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ