Jednoślad. Idealny Nie tylko do dojazdów do pracy

0
3110
Jednoślad. Idealny Nie tylko do dojazdów do pracy

Jednoślady to dobry wybór. Sprawdza się przy dojazdach do pracy. Bardzo ważne również jest to, że dojazd jednośladem zajmuje mniej czasu niż dojazd samochodem, poza tym świetnie nim się jeździ w korkach. Skuter lub inny jednoślad, w zatłoczonych miastach oraz przy sklepach galeriach handlowych oraz biurowcach o wiele łatwiej zaparkować.

Znowelizowana ustawa o kierujących pojazdami upoważnia do kierowania jednośladami osoby które posiadają od trzech lat prawo jazdy kategorii B. Co ważne, mogą jeździć motocyklami o pojemności nieprzekraczającej 125 cm3, bez dodatkowych egzaminów. Co ważne, dotyczy to jednośladów ze skrzynią biegów wersji manualnej jak i ze skrzynią biegów wersji automatycznej. Przepisy wprowadziły ważne zmiany, do niedawna bowiem prawo jazdy kategorii B uprawniało jedynie do poruszania się jednośladami, o pojemności silnika nieprzekraczającej 50 cm3

Wybór motocykla ma znaczenie. Na rynku motocykli można znaleźć bardzo wiele jednośladów spełniających wymogi niniejszej ustawy. Są bardzo tanie, bardzo ekonomiczne i na tyle zwrotne aby takim jednośladem sprawnie poruszać się w każdym mieście, bez względu na natężenie ruchu czy wielkość korków. Podczas weekendu z powodzeniem można takim jednośladem wybrać się również w daleką wycieczkę. Polacy docenili nowe przepisy. Po wejściu w życie ustawy, zaobserwowano zwiększoną sprzedaż tego rodzaju motocykli. Najczęściej sprzedają się skutery ale również sprzedają się motocykle sportowe, enduro lub klasyczne motocykle sportowo-turystyczne.

Zakup takiego pojazdu jest dobrym wyborem, pod warunkiem, że wybierzemy właściwy pojazd. Dlatego przed zakupem warto poradzić się fachowca i dokładnie określić do czego jednoślad będzie nam służył, czy będzie to jednoślad tylko na dojazdy do pracy czy będzie to jednoślad również na dłuższe wycieczki. Kupując taki motocykl, warto inwestować również odpowiednią odzież motocyklową oraz akcesoria które poprawiają zarówno komfort jazdy jak i bezpieczeństwa. Oczywiście każdy tutaj ma na myśli kask, jednak oprócz niego inne istotne są odpowiednie gogle, właściwy kombinezon, buty a nawet rękawice. Jeśli chodzi o jednoślady, można oczywiście kupować nowe, na rynku można jednak znaleźć również szereg bardzo atrakcyjnych jednośladów używanych. Kupując jednoślad używany, warto jednak zwrócić zwrócić uwagę na wiele jego elementów. Jednym z najważniejszych jest rama. Uszkodzona lub naprawiana w sposób niefachowy, może stanowić dla nas bardzo duże zagrożenie.

Nie bez znaczenia jest również wygląd lakieru. Nieoryginalny powinien zastanowić, świadczy to o tym o tym że pojazd mógł być malowany. Kupując jednoślad używany, oczywiście należy sprawdzić go podczas jazdy próbnej, podczas której można sprawdzić samo prowadzenie pojazdu, stan łożysk w kołach, luzy w główce ramy, oraz stan instalacji elektrycznej. Warto pamiętać że nawet stary zdezelowany jednoślad można przygotować tak do sprzedaży że będzie zachwycał. Jeśli pragniemy jeździć jednośladami warto rozważyć jego zakup. Bez względu na to, czy chcemy łatwiej pokonywać korki miejskie czy jeździć w dłuższe trasy, motocykl może okazać się dobrym wyborem.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ