Jesienny przegląd auta

0
2125
Jesienny przegląd auta

Jesienno-zimowa aura potrafi mocno dać się we znaki naszemu samochodowi, warto więc poświęcić mu trochę uwagi i wysłać na przegląd. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek i niejednokrotnie poważniejszych awarii.

Na niską temperaturę oraz sporą wilgotność narażona jest przede wszystkim delikatna „elektryka”, czyli układ elektryczny w samochodzie. Im niższa temperatura tym więcej energii samochód musi włożyć w odpalenie silnika, podczas przymrozków spory odsetek akumulatorów traci swoje zdolności rozruchowe.

Do przegląd 12-woltowej instalacji elektrycznej nie musimy jechać do specjalisty. Jest to układ montowany w starszych modelach samochody, więc wystarczy, że po rozłączeniu instalacji samodzielnie wyczyścimy zaśniedziałe styki, oczyścimy wszystko z brudu i rdzy. Po takim czyszczeniu trzeba zabezpieczyć układ za pomocą specjalnych środków, które zapobiegają korozji.
Akumulator najlepiej jest sprawdzić w salonie albo w warsztacie, który zajmuje się takimi sprawami. W razie konieczności należy wymienić akumulator.

Ważnym aspektem zapewniającym bezpieczeństwo oraz komfort jazdy jest oświetlenie. Przed okresem mroków warto skontrolować oświetlenie i w razie gdyby było już mocno zużyte wymienić na nowe.
Jesienią oraz zimą występują częstsze opady deszczu oraz śniegu. Ważnym i wręcz niezbędnym elementem okazują się być wycieraczki. Stare często nie nadają się do użytku, ponieważ nie zbierają wystarczająco dobrze, a wręcz potrafią utrudnić widoczność przez przednią szybę.

W samochodzie podczas przymrozków nie może zabraknąć specjalnego płynu do spryskiwaczy, który spełnia swoją funkcję nawet przy dużych mrozach. Jest to ważny aspekt, ponieważ widoczność zawsze powinna być zachowana na najwyższym poziomie.

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie ogumienie. Warunki na drodze w okresie jesienno-zimowym są dużo gorsze niż latem, deszcz, mokre liście i śnieg są częstą przyczyną niekontrolowanych poślizgów. Warto jest więc zakupić „zimówki”, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ