Kompleksowa usługa auto detailingowa – 3 kroki do idealnego samochodu

0
2089
Kompleksowa usługa auto detailingowa - 3 kroki do idealnego samochodu

Pierwszą myślą, która przychodzi do głowy kiedy widzimy lśniący samochód bez cienia skazy na karoserii jest to, że ktoś dopiero co wyjechał nim z salonu. W praktyce jednak nie tylko nowe auta mogą zachwycać oczy swoją nieskazitelnością. Auto detailing to grupa usług, które pozwalają na przywrócenie oryginalnego, doskonałego wyglądu nawet w przypadku kilkuletniego samochodu. Jak to możliwe? O tym poniżej.

Mycie i regeneracja auto detailingowa

Mycie i regeneracja auto detailingowa

Aby odzyskać estetykę auta z czasów kiedy opuszczało ono mury fabryki, na początek trzeba je oczywiście wymyć. Nie może to być jednak czyszczenie, jakie oferują klasyczne myjnie samochodowe, a gruntowny i precyzyjny proces ręcznego mycia auto detailingowego. Od jego skrupulatności uzależniony jest bowiem sukces wszelkich dalszych prac, wykonywanych przez detailera. W pierwszym kroku zatem przywracana jest czystość wszystkich elementów pojazdu, ze szczególnym uwzględnieniem tych najbardziej na co dzień zaniedbywanych (np. koła i nadkola od wewnątrz). Następnie przechodzi się do korygowania powłoki lakierniczej, czyli czynności takich jak usuwanie rys z lakieru, likwidowanie głębokich skaz oraz wyciąganie wgnieceń karoserii. W ten sposób możliwe jest wyeliminowanie do 99% wszelkich niedoskonałości karoserii. Na życzenie klienta kompleksowemu czyszczeniu i renowacji może zostać poddany także kokpit pojazdu. Po zakończeniu opisanych prac, auto prezentować się będzie zupełnie jak nowe.

Mycie i regeneracja auto detailingowa

Techniki zabezpieczające

Opisane wcześniej usługi nie byłyby zbyt wiele warte, gdyby nie długotrwałość uzyskiwanych efektów. Tę studia auto detailingowe uzyskują na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest aplikacja na powierzchnię karoserii specjalistycznej powłoki ceramicznej. Drugą stanowi natomiast car wrapping, czyli folia ochronna na samochód, umieszczana bezpośrednio na właściwej warstwie lakieru. Obie wspomniane metody zabezpieczania karoserii pozwalają w istotnym stopniu zwiększyć jej wytrzymałość na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda, uszkodzenia mechaniczne czy dobór niewłaściwych środków pielęgnacyjnych. Dzięki temu auto poddane procesowi kompleksowej regeneracji detailingowej zachowuje perfekcyjny wygląd przez wiele lat od wykonania usługi.

Techniki zabezpieczające

Jeśli chodzi auto detailing Poznań uważany jest za stolicę nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju. To właśnie w tym szczególnym mieście branża kosmetyki samochodowej rozwija się najprężniej, oferując właścicielom aut przeżywanie na powrót radości płynącej z posiadania pięknego, pozbawionego jakichkolwiek skaz estetycznych pojazdu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ