Konserwacja skóry w samochodzie – jak robić to skutecznie?

0
1220

Mając auto wyposażone w skórzaną tapicerkę możesz uważać się za szczęściarza. Plusy jej posiadania bez wątpienia przesłaniają minusy, a bardzo mało samochodów jest w nią wyposażonych. Jednak, by służyła przez lata trzeba o nią dbać. Jak to robić?

Nie tylko pod maską

Dbanie o samochód, to nie tylko coroczne przeglądy, wymiana oleju, płynu chłodniczego czy zużytych części. To również troska o to, co widać. A widać przede wszystkim lakier oraz wnętrze samochodu. Asortyment dostępnych produktów jest niezwykle szeroki. Obecnie możemy kupić nie tylko różne środki do nabłyszczania czy czyszczenia lakieru, ale nawet żel nabłyszczający do opon. Również w przypadku konserwacji skóry w samochodzie możemy „przebierać w ofertach”. Specyfików do tego służących jest bardzo wiele, więc każdy powinien znaleźć taki, który spełni jego wymagania. Jak jednak czyścić, by wyczyścić i długo cieszyć się efektem?

Konserwacja skóry w samochodzie – to musisz wiedzieć

Czyszczenie i konserwacja skórzanej tapicerki to sama przyjemność. Przynajmniej jeżeli porównamy ją z analogicznym działaniem na zwykłej tapicerce materiałowej lub welurze. Skóry z reguły nie musimy szorować, bo jest ona odporna na większość zabrudzeń. Prędzej będzie ona zniszczona niż brudna, dlatego skupmy się bardziej na konserwacji. Konserwację skóry należy zacząć od jej dokładnego czyszczenia. Najlepiej zacząć od jej odkurzenia, dzięki czemu pozbędziemy się większość „twardych” zabrudzeń, takich jak okruszki, kamyki, itp. Zgarniemy również pierwszą warstwę kurzu, po którym w ruch mogą iść specjalistyczne środki czyszczące. Musisz pamiętać, by używać tylko i wyłącznie środków przeznaczonych do pielęgnacji skóry. W żadnym wypadku nie traktuj skórzanej tapicerki mydłem, ponieważ może ono zadziałać w odwrotny sposób. Zamiast wyczyścić, zostawi trwałe ślady na skórze. Gdy dokładnie oczyścimy skórę, zgodnie z instrukcją na opakowaniu (zobacz w tym miejscu), można ją zakonserwować w podobny sposób. Najpopularniejszymi środkami konserwującymi są emulsje lub mleczka.

Gąbki do mycia i ircha naturalna – czym nakładać środki czyszczące?

Same preparaty konserwujące nie wystarczą. Trzeba jeszcze je czymś nałożyć. Najlepiej wykorzystać gąbki do mycia lub irchę naturalną. Każdą z nich kupimy w dowolnym sklepie z artykułami samochodowymi, a nawet w supermarketach. Jeżeli zawsze szukasz najlepszych produktów, powinieneś wybrać opcję numer dwa. Ircha naturalna uważana jest za najbardziej skuteczny materiał do czyszczenia. Nie oznacza to oczywiście, że gąbki do mycia będą złym wyborem. One również dobrze sprawdzą się w zadaniu konserwacji skóry w samochodzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ