Kupno samochodu

0
1007
Kupno samochodu

Wielu z nas przed zakupem nowego auta mierzy się z dylematem samochód używany czy nowy? Decyzja zależy od wielu czynników, jednym a zarazem najważniejszym jest cena. Każdy ma jakiś swój budżet przeznaczony na zakup auta.

Samochody używane są tańsze niż nowe, z salonu i często są to dość duże różnice cenowe. Kupując auto prosto z salonu można mieć pewność, że będzie w idealnym stanie. Nie będzie w nim żadnych usterek, awarii oraz przebieg będzie zerowy. Auta używane często również można znaleźć, w niemalże idealnym lub bardzo dobrym stanie. Są samochody z bardzo małym przebiegiem, bezwypadkowy i ze wszystkimi przeglądami, a jego cena z racji tego, że dane auto miało już jakiegoś właściciela jest tańsze niż takie całkiem nowe. Wiele zależy od tego, od kogo się kupi takie auto, czy jego poprzedni właściciel dbał o niego i nie miał żadnych stłuczek czy kolizji.

Zakup auta

Auta może kupić również od dealera lub z salonu z używanymi samochodami. W tym ostatnim przypadku można znaleźć na pewno lepsze egzemplarze niż od handlarza samochodami używanymi. Samochodów używanych można szukać na różnego rodzaju stronach z ogłoszeniami. Serwis z ogłoszeniami aut samochody.pl to właśnie jedna z takich stron, na której ludzie wystawiają swoje auta na sprzedaż. Umieszcza się tam zdjęcia samochodu, który chce się sprzedać. Najlepiej, gdy są to zdjęcia z zewnątrz, ze środka samochodu, jak i zdjęcia spod maski, czyli silnika. Dzięki takiej prezentacji auta osoba, która jest zainteresowana taką ofertą może zobaczyć przed umówieniem się na obejrzenie auta na żywo w jakim mniej więcej jest on stanie i czy warto umawiać się na jego oglądanie.

Ogłoszenie takie powinno zawierać również między innymi wszystkie parametry samochodu, na przykład moc silnika, czy ilość koni mechanicznych. Powinien pojawić się też rok produkcji, ilu właścicieli miało auto, jaki jest jego przebieg oraz na przykład informacje, do kiedy ważny jest przegląd.

Jeśli pojazd miał jakieś stłuczki czy kolizje warto również zamieścić takie wiadomości w ogłoszeniu oraz to co zostało naprawione lub wymienione w nim. Powinno również się poinformować, jeśli coś jest nie sprawne, bo przy oglądaniu samochodu na żywo i tak sporo takich rzeczy może wyjść, a nikt nie chce kupować samochodu od nie uczuciowego sprzedawcy, który zataił jakieś informacje. Najlepsze ogłoszenia na serwisach motoryzacyjnych to właśnie takie, które zawierają jak najwięcej informacji, które oczywiście są zgodne z prawdą. Każda opcja czyli kupno samochodu nowego czy używanego ma swoje plusy i minusy i każdy sam musi decydować, co jest dla niego korzystniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ