Myjnia parowa czy zwykła – na którą jechać?

0
2835
Myjnia parowa czy zwykła – na którą jechać?

W naszym kraju większość kierowców decyduje się myć samochód na myjni bezdotykowej. Czy słusznie? Sprawdzamy czy jest to dobry wybór, czy może lepiej wybrać się na myjnię parową. Oczywiście jeżeli masz ją w okolicy.

Mycie auta – ważna sprawa

O samochód trzeba dbać – ta kwestia nie pozostawia pola do dyskusji. Jednak, co rozumiemy pod pojęciem „dbanie o auto”? Każdy kierowca może przecież inaczej interpretować to słowo. Dla jednego jest to regularne dokonywanie przeglądów i bieżących napraw, inny z kolei uważa tuning za najważniejszy wyznacznik troski o swój samochód, trzeci z kolei nie wyobraża sobie by jeździć brudnym autem. Która z tych definicji jest najlepsza? Wydaje się że z każdej można czerpać dobre wzorce po trochu, w zależności od tego, do czego służy nam nasz samochód. Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób użytkujesz na co dzień swoje auto, ważne jest, by odpowiednio je, od czasu do czasu, umyć i wyczyścić. Właśnie dlatego powstał ten tekst, by wybrać najlepszy sposób mycia.

Myjnia parowa i zwykła – wady i zalety

Zacznijmy od zwykłej myjni. bezdotykowej O niej nie trzeba zbyt wiele mówić, bowiem każdy kierowca choć raz w swoim życiu z takiej korzystał. Co można zaliczyć do jej niewątpliwych zalet? Bez wątpienia szybkość mycia i cenę. W zależności od stopnia ubrudzenia samochodu i jego wielkości, umyjemy go za około 5-10 złotych. Na małe miejskie autko wystarczy tylko kilka złotych, by pozbyć się całego brudu, z kolei nieco większy minivan to wydatek rzędu 10-15 złotych. Jednak wraz z niską ceną idzie również niska jakość, bowiem myjnia bezdotykowa nie gwarantuje nam dokładnego mycia. Co innego myjnia parowa. Mycie na niej zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Sprawdź w tym miejscu jak ono wygląda. Jednak zyskujemy o wiele lepsze efekty, bowiem para wodna pod ciśnieniem jest zdecydowanie bardziej skuteczna w walce z brudem. Wiążą się z tym oczywiście wyższe koszta i dłuższy czas mycia. Z reguły musimy zostawić nasze auto na kilkanaście minut pracownikowi, by ten je dokładnie umył.

Którą myjnię wybrać?

Tradycyjną myjnię bezdotykową spotkać możemy praktycznie na każdym rogu. Ich zaletą jest krótki czas mycia oraz dostępność. Z kolei myjnia parowa gwarantuje nam dokładne mycie. Zobacz sam jej możliwości. Gdybyśmy mieli obok siebie myjnię parową i bezdotykową, bez zastanowienia pojechalibyśmy na tą pierwszą. Nie tylko z uwagi na dokładniejsze mycie, ale także możliwość wyczyszczenia środka pojazdu. I to bez oczekiwania na wyschnięcie tapicerki czy kokpitu.

[Głosów:13    Średnia:2.6/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ