Obliczanie rat leasingu Skody – kalkulator leasingowy

0
2967

Leasing, czyli specjalny rodzaj umowy, na mocy której jedna ze stron udostępnia drugiej przedmiot, na przykład auto, a druga zobowiązuje się do regularnego płacenia za tę rzecz, jest coraz powszechniejszą metodą kupowania samochodu. Większość klientów ma jednak problem z obliczeniem wysokości jego rat. Leasing jednak nie musi być skomplikowany, jeżeli jego „druga strona” będzie sumiennie przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Od czego zależy wysokość opłat leasingu?

Całościowy koszt leasingu, a zatem i jego rat, zależy od kilku czynników. Najistotniejszym z nich jest wartość samochodu. Jego cena, jaką proponuje producent, wyznacza podstawową opłatę za leasing Skody. Kolejną wytyczną staje się długość okresu finansowania. W tej kwestii leasing przypomina trochę kredyt, ponieważ tak samo, jak w przypadku bankowej pożyczki, wraz z wydłużeniem okresu umowy raty miesięczne stają się niższe.

Istnieją jeszcze dwie mniej oczywiste przesłanki do obliczenia leasingu Skody. Pierwsza z nich to wysokość wniesionej opłaty wstępnej, która standardowo wynosi od 0% do 30% wartości samochodu. Podobnie jak w przypadku okresu finansowania, wyższa wpłata początkowa sprawi, że comiesięczne opłaty będą wycenione o wiele niżej. Drugi powód, jak wpływa na wysokość rat, to przewidywany roczny limit kilometrów. Kalkulator leasingowy Skody zakłada, że jego początkowa granica wynosi 20 tysięcy kilometrów na rok, a górna sięga 40 tysięcy kilometrów.

Obliczanie leasingu Skody

Najprostszą i najszybszą metodą obliczenia kosztów leasingu będzie skorzystanie z internetowego kalkulatora leasingowego Skody, który znajduje się na oficjalnej stronie marki (skoda-auto.pl) lub na platformie banku Volkswagen (vwbank.pl). Są to przyjazne dla użytkownika aplikacje, za pomocą których można wyznaczyć przypuszczalną wysokość raty.

Kalkulator leasingowy Skody jest prosty w obsłudze. Na początku należy wybrać interesujący klienta model samochodu. Jeśli zastanowił się on wcześniej nad tym, ile kilometrów rocznie mógłby przejechać, a także na ile miesięcy chciałby zawrzeć umowę z marką, to wykonał on najważniejsze zadanie. W programie wystarczy bowiem wskazać odpowiednie wartości i odczytać wynik.

Zalety i wady kalkulatora leasingowego Skody

Główną zaletą programu do obliczania rat jest jego funkcjonalność, ponieważ w prosty i szybki sposób pokazuje on przewidywaną wartość comiesięcznych opłat. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu każdy zainteresowany może dowiedzieć się, ile przypuszczalnie wynosiłaby cena wynajmu.

Należy jednak pamiętać, że obliczanie leasingu Skody wymaga nie tylko oszacowania wartości auta, kwoty wkładu początkowego, liczby kilometrów i czasu finansowania. Kalkulator służy tylko i wyłącznie do dowiedzenia się, ile mniej więcej wynosiłby koszt leasingu Skody. Aby ustalić konkretną kwotę, należy udać się do salonu tej marki i porozmawiać z jego przedstawicielem. Proponowane przez program wartości mogą być punktem odniesienia, ale najprawdopodobniej zawierający umowę agent poniesie nieco ich wysokość.

[Głosów:9    Średnia:2.7/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ