Odzież do jazdy motocyklem. To ważne

0
2318
Odzież do jazdy motocyklem. To ważne

Kupując motocykl, warto pamiętać o to, by zaopatrzyć się w odpowiednią odzież motocyklową. To nie tylko kwestia dobrego wyglądu, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa jazdy, odzież motocyklowa bowiem jest w chwili wypadku, jedyną naszą ochroną. Profesjonalna odzież może ograniczyć nasze kontuzje.

Kask. Używanie kasku jest obowiązkowe, nakaz używania regulowany jest przez przepisy kodeksu drogowego. Warto jednak pamiętać, że ten element ma za zadanie chronić podczas wypadku naszą głowę. Zakup kasku, wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Należy dobrać kask do rodzaju posiadanego motocykla, ale przede wszystkim wybrać właściwy jego rozmiar. Kupując kask, trzeba sprawdzić z jakiego materiału został wykonany i czy posiada wszelkie niezbędne atesty. Zwrócić uwagę na wagę kasku, budowę.

Podstawowe typy kasków to integralne i szczękowe. Najlepszym wyborem jest kask integralny. Właściciele motocykli typu enduro, powinni stosować kaski, których podstawowym celem jest ochrona twarzy przed kurzem i błotem.

Spodnie i kurtka. Wybierając kurtkę lub spodnie ze sklepu internetowego https://gmoto.pl/spodnie-motocyklowe,3458/, możemy stanąć przed dylematem: odzież skórzana czy tekstylna? Skórzana jest lepszym wyborem skóra bowiem jest materiałem bardziej trwałym, jednak jest droższa. Odzież tekstylna również może być dobrym wyborem. Rozważając zakup takiej odzieży, warto sprawdzić czy wykonany jest z materiału odpornego na ścieranie i czy posiada wszelkie niezbędne ochraniacze. Podstawowe to ochraniacze łokci i kolan, profesjonalna odzież jednak, posiada również inne ochraniacze, między innymi obojczyków, klatki piersiowej. Ochraniacze powinny być atestowane, wymienne. Przy zakupie kombinezonu, rękawice najczęściej oferowane są w komplecie do kompletu odzieży, jednak musimy dokupić buty. Buty motocyklowe powinny być z długimi cholewkami, posiadać wzmacniane pięty i palce. Zakup odzieży motocyklowej i jej użytkowanie, jest ważne dla bezpieczeństwa jazdy. Warto zwrócić uwagę na dobór odzieży nie oszczędzać na tym zakupie, zdecydować się na odzież profesjonalną i oczywiście raczej nie najtańszą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ