Pasy transportowe – dostępne rodzaje i ich zastosowanie

0
1429
Pasy transportowe - dostępne rodzaje i ich zastosowanie

Realia przewozu różnych przedmiotów są takie, że konieczne jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Chodzi zarówno o transporty całkowicie prywatne, jakie każdy z nas może organizować na indywidualne potrzeby, jak również o te mające już bardziej profesjonalne podłoże. W obu przypadkach można sięgać po specjalistyczne akcesoria, które zdobyły świetne oceny fachowców zajmujących się transportowaniem rozmaitych dóbr na mniejsze lub większe odległości. Pasy transportowe są jednym z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów. Są stosunkowo łatwe w użyciu, niedrogie i naprawdę efektywne.

Podstawowym zadaniem pasów jest zabezpieczanie przewożonych rzeczy, jakie z uwagi na specyfikę poruszania się pojazdami mogą przemieszczać się. Łatwo wówczas o uderzenia oraz inne sytuacje, w ramach których uszkodzenie przedmiotów lub ich całkowite zniszczenie jest dość prawdopodobne. Jednakże stosując pas transportowy udaje się minimalizować to ryzyko. Rzecz jasna istotne jest, aby wykorzystywane akcesorium miało odpowiednią jakość oraz spełniało normy, które są przypisane do tego rodzaju produktów.

Szeroki wybór pasów na różne potrzeby

Osoby zajmujące się organizowaniem przewozu gabarytów świetnie wiedzą, w jaki sposób dobierać pasy transportowe, aby sprawdziły się one bez zarzutu w danej konfiguracji. Należy w tym kontekście zdecydować się na warianty pasów o odpowiedniej wytrzymałości. Typowy zakres odporności na obciążenia zaczyna się od 500 kilogramów i sięga nawet 5000 kg. Wynika z tego jasno, że z pomocą takich pasów można efektywnie zabezpieczać również te przedmioty, jakie zaliczają się do najcięższych przewożonych przez człowieka w ramach działań logistycznych.

Pas transportowy 16 m / 5000 kg

Pas transportowy 16 m / 5000 kg. Fot. muntech24.pl

Standardowo wykorzystuje się pasy transportowe z napinaczem, jaki z reguły jest dołączony do każdego pasa w komplecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu da się skutecznie napiąć pas, tak aby przylegał on możliwie ściśle do powierzchni zabezpieczanego przedmiotu. Do posługiwania się pasami przydają się też specjalne haki dwupalczaste, które zwykle również są dostępne w komplecie, aczkolwiek istnieje też możliwość kupienia ich oddzielnie. Poszczególne typy pasów wyróżniane z uwagi na wytrzymałość różnią się kolorami oraz szerokością taśmy. Każdy kolor odpowiada innej maksymalnej wadze.

Dobry pas transportowy – gdzie w praktyce go kupić?

Wyroby tego typu nie są wykorzystywane na co dzień. Sporo ludzi nigdy nie będzie z pasów korzystać i jest to dość naturalne – przewożenie gabarytów, takich jak na przykład auta, jednoślady czy ciężkie instrumenty muzyczne nie zalicza się do działań wykonywanych codziennie. Generalnie z akcesoriów tych korzystają w pierwszej kolejności pracownicy firm zajmujących się na przykład logistyką i przeprowadzkami. Pojawia się pytanie, gdzie kupować pasy transportowe, aby być spokojnym o ich jakość i zarazem nie przepłacić? Opcji jest kilka.

Sklepy stacjonarne, w tym markety budowlane, oferują pasy – często jednak trudno ustalić ich pochodzenie i otrzymać dokumentację przesądzającą o ich wytrzymałości oraz klasie wykonania. Część konsumentów woli szukać w internecie. Do czołowych dystrybutorów pasów transportowych w Polsce zalicza się sklep online Muntech24.pl, mający w swojej ofercie wyroby cenionej marki Pas-kam. – Aktualnie nasze pasy transportowe z napinaczem, jak też dodatkowe haki są zamawiane przez przedsiębiorców oraz osoby prywatne. Konsumenci decydują się na nie z uwagi na jakość i dobrą cenę – mówi pan Szymon, specjalista sklepu. – Oczywiście można u nas zamówić pas o właściwej sile – od 500 kilogramów aż do 5 ton – dodaje.

Solidne wsparcie dla działań logistycznych i przewozowych

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że na ten moment pas transportowy stanowi jedno z kluczowych rozwiązań przydatnych w kontekście przewożenia różnych przedmiotów. Może chodzić o auta osobowe, motocykle, łodzie, fortepiany, duże maszyny przemysłowe… Generalnie zawsze, kiedy pojawia się konieczność przemieszczenia takich dóbr na jakąś odległość, pasy przedstawione w tym momencie okażą się wartościowym wsparciem.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ