Praktyczne porady od wypożyczalni CK Corp

0
1615

Wypożyczenie pojazdu to dość ważny moment, ponieważ musimy się zdecydować na wybór nie tylko samego auta, ale również – a może nawet przede wszystkim – wypożyczalni, z której skorzystamy. Dlatego warto się zastanowić nad tym czym wyróżniają się poszczególne firmy i jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze zarówno wypożyczalni jak i auta.

Wypożyczalnia pojazdów w praktyce

Bez względu na to czy chcemy wypożyczyć samochód osobowy, dostawczy czy busa, kierując się wyborem firmy, z której usług będziemy korzystać, powinniśmy w pierwszej kolejności ocenić jej wiarygodność. Jak to zrobić? Przede wszystkim sprawdzić jaką opinią cieszy się wśród swoich dotychczasowych klientów. Jeżeli tak się składa, że nie znamy nikogo, kto mógłby man polecić jakąś wypożyczalnię, bez obaw możemy skorzystać z opinii zamieszczanych w internecie. Warto jednak pamiętać że klienci o wiele chętniej piszą o nieprawidłowościach i niedostatkach, niż o pozytywnych stronach. Może nas to jednak ustrzec przed błędem.

Musimy pamiętać że nie zawsze uznana marka ogólnopolska lub międzynarodowa będzie lepsza od lokalnej. Wręcz przeciwnie. Dobra lokalna firma – taka jak np. nasza łódzka CK Corp (http://www.ckcorp.pl/) – z powodzeniem może obsługiwać klientów na swoim terenie, oferując im często o wiele korzystniejsze warunki i bardzo dobry serwis.

Finanse w praktyce

Oczywiście każdy che wypożyczyć samochód jak najtaniej. Trzeba jednak uważać, ponieważ podstawowa cena wypożyczenia auta na jedną dobę (jest to standardowa, stosowana w praktyce jednostka rozliczeniowa) nie zawsze decyduje o finalnej wysokości opłat. W niektórych firmach wypożyczanie na dobę wcale nie oznacza że możemy jeździć 24 godziny. Większość firm każe sobie dodatkowo płacić za przekroczenie ustalonej w podstawowej umowie liczby kilometrów, które można przejechać. Opłaty te bywają różne i dotyczą różnej liczby kilometrów.

Warto też zwrócić uwagę na to jak wygląda system kaucji: w jakiej wysokości jest pobierana i na jakich warunkach zostaje zwracana. Szczególnie istotne są informacje dotyczące sytuacji, w których z kaucji potrącane są jakieś kwoty. Trzeba zatem zagłębić się w regulaminy i umowy, żeby dokładnie wyliczyć sobie czy wynajęcie danego auta jest dla nas opłacalne.

[Głosów:4    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ