Prawidłowe mycie i suszenie to podstawa pielęgnacji samochodu

0
765
Prawidłowe mycie i suszenie to podstawa pielęgnacji samochodu

Regularne mycie samochodu pomaga utrzymać go w czystości i pozbyć się brudu, zaschniętych owadów, ptasich odchodów czy resztek piasku, które mogą się gromadzić z czasem na powierzchni lakieru.

Po cotygodniowym myciu lakier samochodu powinien pozostać stosunkowo wolny od nawet najgorszych zabrudzeń spowodowanych użytkowaniem. Jeśli myjesz samochód ręcznie, rozważ zastosowanie roztworu do mycia wstępnego, aby pomóc w usunięciu brudu i zanieczyszczeń przed zastosowaniem szamponu czy piany. Rozpocznij mycie samochodu od dachu pojazdu i zejdź na sam dół pojazdu. Użyj miękkiej szczotki, wykonując małe, okrągłe ruchy, aby usunąć bardziej uporczywe plamy i tłuszcz. Użyj ściereczki z mikrofibry do czyszczenia mniej brudnych miejsc. Dokładnie opłucz samochód, aby nie dopuścić do wyschnięcia mydła i wody na powierzchni samochodu. Idealną metodą mycia samochodu jest mycie powierzchni, a następnie szybkie płukanie przed przejściem dalej. Staraj się aby nie trwało to zbyt długo, aby woda nie wyschła, pozostawiając osady mineralne w postaci plam i zacieków wodnych. Dokładne osuszenie samochodu po umyciu zapobiega tworzeniu się plam wodnych na powierzchni pojazdu. Pomaga to nadać pojazdowi piękne wykończenie i ułatwia późniejsze woskowanie samochodu.

Rozpocznij suszenie samochodu, gdy tylko skończysz mycie samochodu.

Dzięki temu woda nie wysycha i nie pozostawia plam. Użyj ręcznika z mikrofibry, aby wchłonąć i wciągnąć wodę i usunąć wszelkie pozostałe zabrudzenia z powierzchni pojazdu. Po całkowitym umyciu i wysuszeniu pojazdu, jego szczegółowe wykończenie pozwala na naprawdę czyste auto przed woskowaniem. Najczęściej podstawowe mycie nie usuwa mniejszych cząstek i substancji, które mogą się przykleić lub są przerabiane podczas samego malowania. Dostępnych jest wiele metod detailingu, na stronie https://detailingstore.pl/12-mycie-i-suszenie znajdziesz produkty, które pomagają w czyszczeniu powierzchni samochodu. Właściwa pielęgnacja samochodu jest ważna niezależnie od tego, czy Twój samochód jest nowy, czy ma dziesięć lat. Kroki są takie same, chociaż być może będziesz musiał poświęcić nieco więcej czasu na starszy samochód, który wymaga usunięcia wad takich jak utlenienie, odpryski lakieru, uporczywy brud lub zarysowania lakieru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ