Sprowadzenie auta z Niemiec

0
1233
sprowadzenie auta z Niemiec

Dzisiaj porozmawiamy o niezwykle ciekawym temacie. Mianowicie o sprowadzeniu aut z Niemiec. W końcu kto nie słyszał o szwagrach, którzy zwozili samochody z Niemiec, głównie w latach 90? Kto nie zna starego już powiedzenia „Niemiec płakał, jak sprzedawał”? To wyraźnie wskazuje na to, jak istotne i popularne w naszym kraju jest sprowadzanie auta z Niemiec. Wiele osób decyduje się na taki zabieg. Głównie dlatego, że o wiele łatwiej jest dostać samochód z Niemiec niż w Polsce. Poza tym Niemcy sprzedają samochody o wiele wyższej jakości, nie oszukują tak na przebiegu, a ich samochody są również o wiele tańsze. Dlatego też tak wiele osób się na to decyduje. Po polskich drogach jeździ mnóstwo samochodów sprowadzonych z Niemiec. I choć z roku na rok liczba aut przywożonych zza Odry spada (o 7,8% w stosunku do okresu styczeń-kwiecień 2016), to  nadal skala zjawiska jest ogromna – co roku przywozimy z Niemiec ok. miliona używanych samochodów.

sprowadzenie auta z NiemiecPomijając koszty samego samochodu musimy wziąć pod uwagę ile musimy zapłacić za sprowadzenie auta z Niemiec. Ponieważ poza samymi kosztami samochodu musimy wziąć pod uwagę także kilka innych rzeczy. Możemy bowiem wrócić zakupionym autem lub pojechać po niego lawetą, za którą średnio trzeba zapłacić ok 1,5zł za kilometr lub 250 zł za dzień. Do tego dochodzą jeszcze płatne przejazdy przez autostrady i ograniczenia w uprawnieniach do prowadzenia takiego pojazdu. Najczęściej wybierana jest zatem pierwsza opcja, do której czasem trzeba doliczyć koszt noclegu, choć bez większych problemów wszystkie formalności można załatwić w ciągu jednego dnia.

„Na miejscu konieczne będzie podpisanie polsko niemieckiej umowy kupna sprzedaży, jeśli kupujemy auto od osoby fizycznej lub faktury VAT i zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów, czyli:
– Fahrzeubrief – dowodu własności,
– Fahrzeugschein – dowodu rejestracyjnego,
– HU-Hauptuntersuchung – przeglądu stanu technicznego,
– AU-Abgasuntersuchung – analizy składu spalin,
– książki serwisowej
– karty pojazdu (jeśli została wydana)
– jeśli auto było wcześniej sprowadzane – dowód zakupu za granicą oraz dowód opłacenia wszelkich podatków i ceł”

Pytanie jakie może się nasuwać to ile musimy zapłacić za przetłumaczenie wszystkich dokumentów na język polski. O dziwo jednak, stawka nie będzie wcale tak duża jak wam się wydaje. Za komplet dokumentów zapłacicie około 200 złotych. Nie jest to tak dużo jak mogłoby się wydawać. Aczkolwiek musicie wziąć te wszystkie koszta pod uwagę, zanim zdecydujecie się na sprowadzenie auta z Niemiec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ