Stosowanie monitoringu GPS pojazdów zyskuje popularność wśród osoby indywidualnych

0
76
Stosowanie monitoringu GPS pojazdów zyskuje popularność wśród osoby indywidualnych

Monitoring GPS pojazdów to nie tylko domena firm, również osoby indywidualne, które posiadają auta klasy premium korzystają z takich urządzeń.

Na rynku dostępne są różne urządzenia np. pasjonaci motoryzacji z widziszwszystko.pl którzy razem z urządzeniem do monitoringu GPS udostępniają swoją bezpłatną aplikację mobilną. W ramach szerokich funkcjonalności jakie oferują, jest zabezpieczenie antykradzieżowe pojazdów. Najważniejsze funkcjonalności:

  • Ochrona przed niechcianym włączeniem pojazdu. Nawet jeśli klucz lub kod rozruchowy wpadnie w ręce niepowołanych osób, Twój samochód nie zostanie włączony.

  • Zdalna blokada rozruchu. System pozwala zdalnie zablokować rozruch, co zapobiega możliwości kontynuowania podróży np. przez złodziei.

  • Alarmy o próbie włamania lub odholowania. Urządzenia zapewniają automatyczne powiadamianie w momencie próby sforsowania zamka w Twoim aucie.

Monitoring GPS pojazdów

Inną grupą użytkowników indywidualnych monitoringu GPS pojazdów są… rodzice świeżo „upieczonych” kierowców. Kierują się przede wszystkim względami bezpieczeństwa, nadzorem zachowań młodej osoby na drodze oraz odpowiedzialnością, której się uczą.

  • Monitoring GPS pozwala na dokładne lokalizowanie pojazdu, dzięki czemu rodzice znają dokładną pozycję ich dziecka.

  • Kontrola sposobu prowadzenia. Dzięki urządzeniu i aplikacji od widziszwszystko.pl możliwa jest weryfikacja, czy np. kierowca dostosował prędkość pojazdu do obwiązujących znaków na danym odcinku trasy. Czy unikał gwałtownych działań typu: ostre przyspieszanie/hamowanie. Takie dane pozwalają na wspólną naukę prawidłowej techniki jazdy. Dodatkowo rodzice są spokojniejsi, jeśli w raporcie nie będzie takich informacja – oznacza to że młody kierowca stosuje się do zasad ruchu drogowego.

  • Pomoc w sytuacjach krytycznych: Gdy dojdzie do kolizji lub usterki samochodu, opiekunowie mogą prędko odnaleźć pojazd i udzielić wsparcia.

Z urządzeń do monitoringu GPS pojazdów, korzystają również osoby, które mają na względzie bezpieczeństwo pasażerów oraz swoje. Przy podejmowaniu decyzji o instalacji urządzenia, kierują się takimi względami jak:

  • Wzrost poziomu bezpieczeństwa. System GPS pozwala na szybkie powiadamianie i reakcję na nietypowe lub niebezpieczne wydarzenia: kolizje, wypadki, próby kradzieży.

  • Ułatwienie w pokonaniu zaplanowanego przejazdu. Dzięki monitoringowi GPS można zaplanować trasy bezpieczniejsze, np. o mniejszym natężeniu ruchu. Dodatkową korzyścią jest takie zaplanowanie trasy, aby zmniejszyć spalanie paliwa.

  • Oszczędność czasu. Planowanie podróży w taki sposób aby uwzględnić postoje na wypoczynek i jednocześnie nie wydłużać podróży.

Większość użytkowników ceni zalety, jakie otrzymują: możliwości obserwacji swojego pojazdu w czasie rzeczywistym, zarządzanie przebiegiem podróży oraz kontrola stanu technicznego. Duże znaczenie ma fakt, że systemy monitoringu GPS mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa kierowcy oraz innych uczestników ruchu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ