Szybka zmiana koloru felg

0
2892
Szybka zmiana koloru felg

Zmiana koloru felg to szybka i efektowna modyfikacja samochodu. Istnieje kilka możliwości zmiany koloru felg i jak się okazuje nie wszystkie wymagają ogromnego nakładu finansowego i wizyty u lakiernika.

Lakierowanie proszkowe. Jest to jedna z najdroższych ale najtrwalszych metod koloryzacji felg. Efekt zmiany koloru jest nieodwracalny. Do lakierowania proszkowego należy odpowiednio przygotować felgi, czyli oczyścić, naprawić i ewentualnie prostować. Koszty to około 100 zł za jedną felgę + koszty wyważania opon oraz ich ponownego założenia.

Czas unieruchomienia oraz koszty potrafią zniechęcić niejednego fana tuningu. Jeżeli potrzebujesz samochodu na co dzień oraz nie posiadasz zastępczego kompletu kół albo felg to poważnie zastanów się nad tą formą zmiany kolorystyki felg.

Guma w sprayu. Jest to dużo szybsza metoda na przemalowanie felg. Nie ma tutaj konieczności wyważania opon oraz naprawiania jakichkolwiek niedoskonałości felg. Koszty również w tym przypadku są zadowalające, ponieważ za przemalowanie kompletu felg nie wydasz więcej jak 150 złotych. Guma w sprayu to materiał syntetyczny, który w dotyku przypomina gumę. Materiał ten cechuje się dużą wytrzymałością na czynniki atmosferyczne takie jak bardzo wysoka lub bardzo niska temperatura. Kolejną pozytywną cechą jest bardzo bogata gama kolorystyczna, w której występują takie kolory jak jaskrawy żółty, zielony czy różowy.

Guma w sprayu została wprowadzona w Polsce w 2012 roku przez firmę Plasti Dip i od razu podbiła rynek. Kolejną zaletą tej metody koloryzacji jest jej łatwość w obsłudze, dzięki wygodnej formie sprayu dosłownie każdy może ją nałożyć na felgi. Nie potrzeba tutaj jakiejś wielkiej filozofii. Guma syntetyczna przez swój wygląd przypomina folię do oklejania samochodów i innych pojazdów, więc czasem jest określana mianem „folii w sprayu”. Należy jednak pamiętać, że guma ta nie jest bardzo trwała i działania mechaniczne takie jak uderzenia szczotek w myjni automatycznej lub inne zarysowania mogą ją uszkodzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ