W jakim miejscu kupić samochód?

0
3028
W jakim miejscu kupić samochód?

Wydaje się, że w XXI wieku niczego nie powinno nam brakować. Ale jak przychodzi co do czego, to często stajemy przed trudnym wyborem. Doskonałym przykładem jest chociażby zakup samochodu. Problemem nie staje się tylko to, jaki konkretnie samochód byśmy chcieli mieć, ale skąd kupić, abyśmy byli na pewno zadowoleni.

Komis samochodowy

Pierwsze co nam przychodzi do głowy, to na pewno jest komis samochodowy. Tam mamy dość szeroki wybór aut. A dodatkowo dzięki fakturze VAT jaką otrzymujemy, jednocześnie nie rozliczamy się z Urzędem Skarbowym. Kolejnym plusem jest to, że konkretny model samochodu możemy obejrzeć niemalże z każdej strony. Oczywiście jeśli czujemy się słabi w branży motoryzacyjnej, to najlepiej jest wziąć kogoś zaufanego, kto ma więcej pojęcia na temat samochodów. Za samochód w komisie zapłacimy nieco więcej, niż u prywatnego handlarza.

Ogłoszenia w gazetach

Nie brakuje ogłoszeń w Internecie, w prasie, a czasem nawet w mediach takich jak lokalna telewizja lub radio. W związku z tym wydaje się, że prędzej czy później w końcu natrafimy na taki samochód, który nas interesuje. Problemem jest to, że musimy przejrzeć naprawdę bardzo dużo ogłoszeń, żeby w końcu natrafić na taki anons, jaki będzie dla nas odpowiedni.

Giełda internetowa

Jeśli już interesują nas ogłoszenia internetowe, a nie chcemy tracić czasu na szukanie modelu, jaki chcemy kupić, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z giełdy internetowej ( Samochody.io ). Tam mamy wszystkie ogłoszenia w jednym miejscu. Dzięki temu korzystamy z pomocnej wyszukiwarki, w której ustawiamy konkretne już parametry. Ogłoszenia dodawane są najczęściej przez osoby prywatne, ale także przez firmy. W związku z tym mamy dużą szansę na to, by kupić samochód lub np. mocykl czy inny pojazd także na fakturę.

Na giełdzie internetowej do kupienia są zarówno samochody używane z Polski jak i także sprowadzane z zagranicy. To od nas zależy, jakie auta nas najbardziej zadowolą. Ciekawostką jest to, że często mamy możliwość kupienia samochodu tej samej marki i tego samego modelu od kilku różnych osób. Do dyspozycji mamy jednak rozmaite parametry, takie jak rocznik, przebieg, czy też wybór silnika.

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ