W komisie czy od dealera? Gdzie kupić używane auto?

0
2557

Myślisz o zakupieniu używanego samochodu? Zależy ci na tym, aby jego stan techniczny był sprawdzony? W takim przypadku warto wybrać odpowiednie miejsce do zakupu. Lepiej zdecydować się na komis, a może na dealera? Podpowiadamy, gdzie warto kupować auta z drugiej ręki.

Zdecydowanie najwięcej osób kupuje samochody używane od osób prywatnych – z ogłoszeń lub od krewnych i znajomych. W tym drugim przypadku możemy mieć dodatkowo większą pewność co do jego stanu technicznego. Skupmy się jednak na dwóch innych opcjach – zakupieniu samochodu używanego od autoryzowanego dealera lub od sprzedawcy w komisie. Co sprawdzi się lepiej?

Komisy samochodowe – duży wybór i niskie ceny

W komisach możemy znaleźć niemalże każdy samochód używany – zarówno auta nowsze, jak również te starsze, mające nawet kilkanaście lat. Zainteresowanych przyciągają również niskie ceny, dlatego nawet w czterocyfrowej sumie będziemy mogli zakupić dobre auto, na przykład do dojazdów do pracy.

Gdy chcemy kupić auto z komisu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego stanem technicznym. Zdarza się, że w sprzedaży znajdują się auta powypadkowe, z mocno przekręconym licznikiem, z poważnymi usterkami, których naprawa może nas sporo kosztować.

Autoryzowany dealer – bezpieczeństwo, ale wyższa cena

Z kolei w przypadku salonów dealerskich możemy zakupić auta zarówno nowe, jak i używane. Wiele marek prowadzi własne komisy lub skupuje auta od klientów. Gdy chcemy kupić auto z drugiej ręki, możemy wybrać dobry komis Ford, aby zakupić modele nowsze, które niedawno weszły do sprzedaży.

Zakup samochodu u dealera przede wszystkim będzie bezpieczny – możemy otrzymać wgląd w dokumenty potwierdzające stan techniczny pojazdu. Możemy też otrzymać gwarancję na auto – gdy coś się stanie, w takim przypadku otrzymamy darmową pomoc serwisu. Na miejscu w salonie dealerskim możemy też wykupić ubezpieczenie i skorzystać z dogodnych opcji finansowania, na przykład leasingu lub kredytu samochodowego.

Podsumowując, dealer to bezpieczniejszy wybór, niemniej jednak musimy liczyć się z wyższym kosztem.

[Głosów:3    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ