Wyciągarki samochodowe do jazdy terenowej i nie tylko

0
199
Wyciągarki samochodowe do jazdy terenowej

Najlepsze wyciągarki samochodowe. Oto jak sobie poradzić w terenie!

Każdy miłośnik 4×4 wie, jak ważna jest dobra wyciągarka samochodowa. Produktów tego typu jest jednak mnóstwo. Jaką wyciągarkę wybrać? Czy koniecznie musi kosztować 10 000? Pora wyruszyć w teren i znaleźć odpowiedź!

Mocna wyciągarka do auta

Niezawodna wyciągarka samochodowa to sprzęt, który musi być zarazem uniwersalny. Powinien być gotowy do użycia podczas wpadki do rowu zimą, jak i na wypadek ugrzęźnięcia w błocie po same nadkola. W związku z tym warto zerknąć na wyciągarki samochodowe 24V ze wzmocnionymi prętami ściągającymi i silnikiem szeregowym o relatywnie dużej mocy. Dorzućmy do tego prowadnicę rolkową oraz hak z handsave’rem i… sterowanie bezprzewodowe. Czy jest jakiś lepszy przepis na wyjście z trudnej sytuacji na trasie?

Uniwersalna wyciągarka samochodowa musi być gotowa na wszelką ewentualność, ponieważ wielu sytuacji po prostu nie da się przewidzieć. W związku z tym kupowanie sprzętu tego typu nie może opierać się na najniższych półkach. Linka wyciągarki musi wytrzymać znaczące ciężary, a czas wyciągnięcia samochodu z kłopotów nie może trwać pół dnia. Dlatego naprawdę dobre wyciągarki do aut terenowych – i nie tylko! – powinny cechować się konkretnymi osiągami.

Wyciągarki samochodowe w rozsądnej cenie

Co interesujące, wyciągarki samochodowe spełniające powyższe kryteria wcale nie muszą być drogie. Wystarczy tak naprawdę mniej niż 2 000 zł, aby sprawić sobie taki sprzęt do off roadu. Są oczywiście i tańsze modele, jednak siłą rzeczy będą miały więcej kompromisów. A co z tymi droższymi?

Cóż, wyciągarki za ponad 3 000 to na pewno większa siła uciągu, dłuższa linka ze stali czy choćby bardziej kompaktowe rozmiary. Za takie udogodnienia warto zapłacić czasem nawet dwukrotnie wyższą kwotę, ponieważ tylko zwiększa ona możliwości wyciągarki samochodowej. Dzięki temu będzie przydatna w znacznie szerszym zakresie. Warto zdecydować się na taki zakup, jeśli ma się w planach wyjazd off roadowy do Rumunii, powiedzmy.

Drogie akcesoria 4×4 off road

Jeśli chodzi o wyciągarki do terenówki w cenie przekraczającej 10 000… No, to już naprawdę zaawansowany sprzęt off roadowy. Na pewno sprawdzi się podczas wymagających zawodów albo wyprawy na drugi koniec świata. Standardowe potrzeby miłośników jazdy po wertepach jednak nie uzasadniają takiego wydatku. Wyciągarki 4×4 do off roadu w przedziale cenowym między 2 a 7 000 zł w zupełności wystarczą. Są i mocne, i niezawodne zarazem. Nawet podczas ulewy w środku lasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ