Wypożyczenie samochodu na miesiąc – ile to kosztuje?

0
418
Wypożyczenie samochodu na miesiąc

Wciąż zwiększająca się liczba wypożyczalni samochodowych, które działają na polskim rynku, sprawia, że ich oferta także wzbogaca się o kolejne usługi. Coraz popularniejszym rozwiązaniem, staje się tzw. wynajem średnioterminowy, który potocznie bywa także nazywany „wypożyczeniem na miesiące”. Czym w praktyce jest ta usługa i jak rysuje się jej koszt dla klienta?

Czym jest wynajem średnioterminowy

Wynajem średnioterminowy jest usługą, która pozwala na wypożyczenie samochodu na okres od 1 do 12 miesięcy. Wówczas do naszej dyspozycji oddany zostaje nowy i w pełni sprawny samochód, z którego możemy korzystać przez czas trwania umowy. W tym okresie otrzymujemy nie tylko pakiet niezbędnych ubezpieczeń (AC, OC i NNW), ale również dostęp serwisu obejmującego pełen zakres napraw i do niezbędnych przeglądów technicznych. Nie musimy się przy tym przejmować opłatami związanymi z eksploatacją pojazdu. Tak samo jak z załatwianiem formalności – to wypożyczalniom zależy na tym, abyśmy mieli opony odpowiednie do warunków atmosferycznych czy wymieniony na czas olej. Jedyne, czym tak naprawdę musimy się przejmować to uiszczanie konkretnej kwoty, co miesiąc, przez czas trwania umowy. W tym czasie firma zadba dla nas także o assistance 24/7 czy pojazd zastępczy na wypadek różnych nieprzewidywalnych zdarzeń. Sama umowa jest bardzo elastyczna, ponieważ nie dość, że nie trwa długo (maksymalnie rok), to jeszcze możemy z niej zrezygnować już po pierwszym miesiącu (w niektórych wypożyczalniach nawet bez ponoszenia kosztów, np. we Flex To Go).

Oferta wypożyczalni samochodowych

Decydując się na wynajem abonamentowy, powinniśmy poszukać takiej wypożyczalni, która ma jak najlepszy stosunek jakości oferowanych usług do ich ceny. Dobrze by było także, żeby wyróżniała się na tle innych firm. Jednym z takich przedsiębiorstw na pewno jest wspomniane wcześniej Flex To Go. Nie dość, że jest to wypożyczalnia, która ma bardzo zróżnicowaną flotę dostępnych pojazdów o różnych funkcjach (auta miejskie, SUV-y, limuzyny, samochody dostawcze itd.), to jeszcze oferuje swoim klientom dużo udogodnień. Wymienić można chociażby możliwość rozszerzenia wyposażenia w wypożyczanym przez nas aucie albo zwiększenie miesięcznego limitu kilometrów, który przysługuje nam do wykorzystania. Wynajem średnioterminowy stanowi atrakcyjną propozycję zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Ci pierwsi mogą dzięki niemu np. przetestować pojazd nawet przez kilka miesięcy przed zakupem. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić wynajęty samochód swoim podstawowym źródłem transportu – korzystać z niego przez czas trwania umowy, a po jej wygaśnięciu zdecydować się na wypożyczenie nowego. Firmy z kolei może skusić fakt, że samochody wynajęte na miesiące znakomicie sprawdzą się w roli pojazdów przedkontraktowych bądź można będzie je wykorzystać tylko na okres sprecyzowanych czasowo projektów. Wynajem średnioterminowy jest też bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż jego koszt zaczyna się już nawet od 999 zł netto miesięcznie.

Wynajem na miesiące we Flex To Go

Flex To Go jest wypożyczalnią, której oddziały mieszczą się w większości dużych ośrodków miejskich. Ulokowane są one najczęściej w pobliżu dworców kolejowych oraz lotnisk – dla wygody osób przybywających do miasta. Firma ma swoją stronę internetową flextogo.com oraz drugi adres przeznaczony tylko dla klientów zainteresowanych wynajmem średnioterminowym: www.flexmidrent.pl. W obu miejscach znaleźć można bardzo dużo cennych informacji – przeczytać regulamin wypożyczalni, zapoznać się z przekrojową ofertą dostępnych aut oraz wstępnie zarezerwować pojazd poprzez formularz kontaktowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ