Lokalizator GPS to szybkie udostępnianie lokalizacji

0
604

Dziś, gdy epidemia koronawirusa zelżała i w wielu miejscach zniesiono obostrzenia, wiele osób powróciło do swojej pasji, którą jest turystyka.

Lubisz podróżować i prowadzisz bloga, w którym regularnie opisujesz swoje przygody i miejsca, które zwiedziłeś? Jeśli tak – prawdopodobnie chcesz dzielić się z czytelnikami swoją aktualną lokalizacją. Obecnie, dzięki modułom GPS i zapewnianym przez nie usługom umożliwiającym pokazywanie innym swojego obecnego miejsca pobytu oraz przebytych tras, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Widgety – pokaż, gdzie jesteś

Lokalizatory GPS od IKOL to nie tylko możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się samochód, motocykl lub inny środek transportu. To także niezwykle praktyczna usługa Widgety IKOL – służąca do udostępniania obecnej lokalizacji przyjaciołom, rodzinie, a nawet internautom.

Jak to działa? Wystarczy zalogować się na stronie system.ikol.pl i przejść do zakładki służącej do konfiguracji nowego widgetu. Gdy wybierzesz z listy odpowiadający Ci typ widgetu i uzupełnisz inne potrzebne dane, będziesz mógł wkleić automatycznie wygenerowany przez system fragment kodu HTML na swoją stronę www.

W systemie IKOL dostępnych jest kilka typów widgetów:

  • Widget Pozycja na żywo – na interaktywnej mapie można zobaczyć w czasie rzeczywistym pozycję auta z zainstalowanym lokalizatorem. Jest ona odświeżana co minutę.
  • Widget Pozycja z ogonem czasowym – na mapie wyświetlane jest zarówno obecne położenie pojazdu z lokalizatorem, jak i przebyta przez niego wcześniej trasa (nawet do kilku godzin wstecz). Co więcej, widget ten może być dostępny jako animacja – jeżeli zaznaczysz tę opcję podczas jego konfiguracji.
  • Widget Trasa przejazdów z dnia – umożliwia zobaczenie przejazdów z danego dnia. Sam wybierasz datę i lokalizator (jeśli masz ich kilka). Możesz też włączyć animację, dokładne odwzorowanie i podsumowanie trasy.
  • Widget Trasa przejazdów (parametryzowalna w URL) – tu prezentowana jest trasa przejazdów z wybranego przez Ciebie dnia/ zakresu dni. Możesz zdecydować się też na animację trasy. Od poprzedniej propozycji usługa ta różni się sposobem zmiany dnia – aby to zrobić, należy jedynie edytować datę wpisaną w URL Twojego widgeta.
  • Widget Trasa przejazdów z wyborem dni – ta opcja oferuje czytelnikowi Twojego bloga możliwość wyboru lokalizatora (jeśli jest ich kilka) i dnia, z którego trasę chce przejrzeć. Wystarczy kliknąć na datę na kalendarzu, by zobaczyć przejazdy, które miały wtedy miejsce.

Warto dodać, że sam wybierasz wielkość widgetu i informacje, którymi chcesz się podzielić. Od Ciebie zależy też, czy chcesz, by przebyte trasy były wyświetlane w formie animacji. Twoje dane są całkowicie bezpieczne.

Linki szybkiego dostępu

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci podzielić się z innymi swoim aktualnym miejscem pobytu, są linki szybkiego dostępu. Tworzenie takiego linku odbywa się po przejściu do Panelu sterowania linkami szybkiego dostępu.

Wystarczy wejść w pole do generowania linków szybkiego dostępu i wpisać tam odpowiednie dane. System zajmie się resztą i stworzy dla Ciebie unikalny link, który będziesz mógł wysłać do wybranej przez Ciebie liczby osób.

Jeżeli chcesz, możesz wybrać w ustawieniach linku ilość wyświetleń mapy, po jakiej link ma się stać nieaktywny.

Bezpieczne podróże

Dlaczego udostępnianie innym swojej lokalizacji jest dobrym pomysłem?

  • Bliskie Ci osoby wiedzą, gdzie się znajdujesz, więc są o Ciebie spokojne, a w razie wypadku mogą wezwać pomoc.
  • Możesz pokazać czytelnikom Twojego bloga, gdzie przebywasz.
  • Umożliwiasz swoim przyjaciołom łatwe dotarcie na miejsce, gdy organizujesz wspólne spotkanie.

Widgety i linki szybkiego dostępu to zatem idealne rozwiązanie dla każdego podróżnika, który posiada GPS do samochodu – także tego, który wyjeżdża jedynie na kilka dni wakacyjnego urlopu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ