4 powody, dla których opony twojego samochodu są tak ważne

0
1903

Kupno nowych opon może kojarzyć się z prawdziwą uciążliwością. Kosztują one znaczną ilość pieniędzy, często nie jest to zaplanowany wydatek i musisz poświęcić trochę czasu, aby zebrać pieniądze

Kupno nowych opon może kojarzyć się z prawdziwą uciążliwością. Kosztują one znaczną ilość pieniędzy, często nie jest to zaplanowany wydatek i musisz poświęcić trochę czasu, aby zebrać pieniądze. Gdy nadchodzi dzień, w którym mechanik zwraca ci uwagę na znikomy bieżnik i konieczność kupienia nowych opon, często bagatelizujesz problem i obiecujesz sobie kupić nowy zestaw, gdy będziesz miał większą ilość gotówki. Powinieneś jednak wiedzieć, że opony mają naprawdę duże znaczenie. Wymienianie zużytych na świeży zestaw ma duży wpływ na twoje bezpieczeństwo i nie tylko. Oto cztery powody, dla których odłożenie kupna opon na bliżej nieokreśloną przyszłość nie jest mądrym posunięciem.

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim opony odgrywają istotną rolę w bezpieczeństwie twojego pojazdu. Jeśli użytkujesz ich od naprawdę dawna i są już bardzo zniszczone, możesz narażać siebie i swoich pasażerów na ryzyko. Musisz pamiętać, że każda opona wytrzymuje jedną czwartą ciężaru pojazdu. To dużo wagi. Więc jeśli któraś z twoich opon jest zagrożona, może to szybko stać się wielkim problemem. Opony zapewniają przyczepność na drodze, skręcają bezpiecznie i zatrzymują się w rozsądnym czasie. Jeśli są praktycznie łyse, nie wykonują dobrze tych zadań, a to oznacza, że jesteś w niebezpieczeństwie. Kiedy spojrzysz na to w perspektywie, przeznaczenie pewnej sumy pieniędzy na nowy zestaw po pięciu lub sześciu latach intensywnego użytkowania to niewielka cena za bezpieczeństwo.

Wydajność

Czy nie wydaje ci się, że od pewnego czasu więcej wydajesz na paliwo? Prawdopodobnie ma to związek z twoimi oponami. To one sprawiają, że twój samochód porusza się płynnie, ale jeśli są zużyte nierównomiernie, możesz zmarnować dużo pieniędzy na paliwo. Kiedy twoje opony są wyeksploatowane, utrudni to twojemu pojazdowi utrzymywanie stałego kontaktu z drogą. A ponieważ pojazd pracuje ciężko, zużywa więcej paliwa. Więc jeśli myślisz, że użytkowanie już uszkodzonych opon pomoże twojej sytuacji finansowej, pomyśl jeszcze raz. Jest prawdopodobne, że wkładasz nadmierną gotówkę do zbiornika gazu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Wydajność

Kiedy twoje opony mają dobry bieżnik, są odpowiednio wyważone i są wypełnione do odpowiedniego ciśnienia, możesz poczuć różnicę w sposobie, w jaki jeździ twój samochód. Prowadzi się go gładko i w sposób opanowany. Ale kiedy opony są uszkodzone lub mają mały bieżnik, prawdopodobnie czujesz wibracje, ciągnięcie itp. Jazda jest mniej przyjemna, a osiągi twojego pojazdu są słabe. Opony samochodu również wspomagają jego zawieszenie, co oznacza, że w miarę zużycia gumy podczas będziesz odczuwać dyskomfort i nierówność. Wykorzystaj do maksimum swoje wrażenia z jazdy dzięki wysokiej jakości oponom. Samochód będzie w stanie efektywnie dostarczać moc do każdego z kół, a z kolei opony będą równomiernie rozkładać ciężar i balans samochodu na powierzchni jezdni.

Trakcja

Uzyskanie maksymalnej przyczepności z opon wpływa na wszystko, co wiąże się z jazdą. Po pierwsze, zapewnia on kontrolę nad pojazdem nawet w trudnych warunkach, takich jak ośnieżone lub zakurzone drogi. Opony z odpowiednią ilością bieżnika pomagają przejechać przez wodę i śnieg, dzięki czemu twój samochód nie pozostanie uziemiony podczas jazdy. Bez bieżnika guma po prostu obraca się na mokrych powierzchniach i łatwo można utknąć. Nawet przy dobrej pogodzie posiadanie opon, które są w dobrym stanie, nadal służy pewnym celom. Twój samochód radzi sobie wygodniej, zapewniając dużo bardziej satysfakcjonującą jazdę i zmniejszając zużycie paliwa.

Jeśli szukasz dobrej jakości opon w atrakcyjnej cenie, postaw na opony Volkswagena (na przykład opony caddy). Znajdziesz je w sklepie internetowym, pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ