Alufelgi 18

0
1185
autofelgi

Autofelgi 18 – w internecie jest pełno informacji na ten temat. Mnóstwo osób może natknąć się na tego typu reklamy. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta – felgi są bardzo popularne i potrzebne. Dlatego oferuje je wiele sklepów internetowych. Ale co to są tak naprawdę autofelgi?

Co to jest autofelga?

Za nazwą autofelgi 18 kryje się po prostu element podwozia auta. Jest to metalowa obręcz. Na nią nakładana jest opona samochodowa. Felga jest więc niezbędna w aucie i bez niej samochód nie mógłby ruszyć dalej. Zadanie felgi jest bardzo ważne. Musi ona bowiem wentylować skład hamulcowy, czyli na przykład przewód hamulcowy, zacisk albo tarczę. Takie felgi są tworzone ze stopu aluminium albo ze stali. Są jeszcze felgi wyczynowe, które są tworzone z wytrzymałego magnezu albo z włókna węglowego.

Jakie są rodzaje felg?

autofelgiAutofelgi 18 niejedno mają imię. Można więc znaleźć kilka ich rodzajów. Są to na przykład felgi stalowe hybrydowe, ale są także stalowe strukturalne. Są także felgi stalowe klasyczne oraz aluminiowe. Każdy rodzaj felgi to zupełnie inna bajka. W dobrze zaopatrzonym sklepie możemy znaleźć każdą z rodzajów felg.

Felgi aluminiowe

Bardzo ciekawym rodzajem felg są felgi aluminiowe. Są to obręcza ze stopów lekkich. Trudno wyobrazić sobie bez nich koła samochodowego. Zaletą takich felg jest zdecydowanie mniejsza waga. Mała waga przekłada się na mniejsze obciążenie. Zużywane są także w mniejszy sposób zawieszenia samochodu.. Dzieje się tak dzięki temu, że zmniejszona jest masa nieresorowana samochodu. Inną zaletą tego rodzaju felg jest znacznie bardziej atrakcyjny wygląd. Oczywiście wśród felg o rozmiarze autofelgi 18 znajdziemy również felgi aluminiowe. Takie autofelgi są na pewno droższe, ale o wiele ciekawiej prezentują się na kole. Samochód śmiga także bardzo lekko po ulicach. Inną zaletą takiego rodzaju felg jest to, że są one o wiele dokładniejsze. Tworzone są one wręcz z dokładnością nawet 0,3 mm. W przypadku felg stalowych jest to wielkość 0,7 mm, więc różnica jest dosyć duża. Inna zaleta takich felg to lepsze chłodzenie zacisków hamulcowych. Dzięki takiej budowie możliwe jest o wiele intensywniejszy przepływ powietrza wokół tarczy i bębnów hamulcowych. Chłodzenie układu hamulcowego jest dzięki temu bardzo efektywne. Z kolei w przypadku tego rodzaju felg hamulce są także wolniej zużywane, co także jest atrakcyjne dla kierowcy. Felgi aluminiowe, wśród których spotykamy także autofelgi 18 są produkowane za pomocą na przykład odlewu grawitacyjnego albo odlewu niskociśnieniowego. Mogą być także przygotowane za pomocą metody kucia czy flow forming, czyli rozciągania obrotowego. Tworzy się je także za pomocą skręcania.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ