Aso audi

0
1670
aso audi

Dzisiaj porozmawiamy o aso Audi. Zacznijmy jednak od początku  ASO to sieć stacji autoryzowanych przez producentów a więc  powinny być tam przestrzegane standardy przeglądów i napraw uznane przez  wytwórcę, personel powinien być odpowiednio przeszkolony, naprawy powinny być  odnotowane w jednolitym systemie informatycznym firmy (to daje szansę na dostęp  do historii samochodu od strony serwisu), do napraw powinno być użyte części  oryginalne.

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy lepiej serwisować samochód w autoryzowanej stacji obsługi (ASO) czy w zwykłym warsztacie bez autoryzacji nie jest jednoznaczna i zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy samochód jest w okresie gwarancji czy nie. Jeśli tak, to korzystanie z usług ASO nie podlega praktycznie dyskusji. Co prawda obecne przepisy zezwalają na rezygnację z fabrycznego serwisu i dokonywanie przeglądów i napraw w dowolnym warsztacie, co pozwala obniżyć ich koszty nawet o połowę, ale w praktyce niesie to za sobą wiele niedogodności dla właściciela auta. Nawet w przypadku samochodów, które utraciły już gwarancję fabryczną, usługi autoryzowanych placówek są wręcz zalecane. Są to przecież zazwyczaj mało wyeksploatowane pojazdy, często z niewielkim przebiegiem. Często nieautoryzowane serwisy nie mają wystarczającej wiedzy, żeby zająć się konkretnymi elementami w danym pojeździe. Co może prowadzić do tego, że mechanicy odpowiedzialni za nasz samochód mogą sobie z nim nie poradzić.

To prowadzi nas naturalnie do rozmowy o ASO Audi. Audi zasadniczo oferuje samochody, które często wykorzystują zupełnie nowe elementy pod względem technologicznym. Przez co wielu mechanikom trudno jest nadążyć za tymi zmianami. Dlatego też wydaje nam się, że skorzystanie z serwisu ASO Audi będzie o wiele lepszym wyborem. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że serwisy ASO dysponują nie tylko o wiele bardziej doświadczoną ekipą, ale również o wiele lepszym sprzętem od większości warsztatów.

aso audiJednak wiele osób demonizuje serwisy ASO albo doradza nam unikanie korzystania z ich usług. Z czego to wynika? Ano z prostej przyczyny. Większość osób nie lubi serwisów ASO przez to, że są droższe od ich „znajomych” mechaników. W sumie no tak, lepiej spytać szwagra o rade niż skorzystać z usług autoryzowanego serwisu. No bo w końcu Golf II to dokładnie to samo co AUDI S. Odsuwając jednak żarty na bok jeżeli mielibyśmy wam coś doradzić to zdecydowanie będzie to korzystanie z serwisów ASO. A to dlatego, że są one o wiele bardziej godne zaufania niż zwykli mechanicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ