Auta terenowe – 2 fakty o nich, o których na pewno nie miałeś pojęcia

0
2513
Auta terenowe – 2 fakty o nich, o których na pewno nie miałeś pojęcia

Utarło się przekonanie, że auta terenowe to maszyny dla osób, które są pasjonatami jazdy po bezdrożach i biorą udział w wielu rajdach off-roadowych. Poza tym wielu z nas myśli, że są to maszyny idealne, których w żaden sposób nie trzeba poprawiać. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że zarówno pierwszy, jak i drugi pogląd jest tylko błędnym przekonaniem. A oto 2 dowody na to.

Kto tak naprawdę wybiera auta terenowe?

Okazuje się, że auta terenowe są popularne nie tylko wśród pasjonatów off-roadowych eskapad. – Wybierają je również służby ratunkowe i mundurowe, a także przedstawiciele wielu firm, które prowadzą swoją działalność w trudnym terenie – np. budowlanych. Nie można zapominać również o tym, że to także coraz bardziej popularne auta w mieście – dla rodzin z dziećmi. Na potwierdzenie tego warto przytoczyć przykład Daci Duster, która jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się aut segmentu Crossover w Europie i została doceniona przez wiele osób za: nowoczesny wygląd, funkcjonalne wnętrze i przy tym niezwykle atrakcyjną cenę. – mówi specjalista z firmy overlimit.com, która oferuje całą gamę rozwiązań dla aut terenowych.

Dobre auto terenowe to zatem nie tylko możliwość wzięcia udziału w kolejnym rajdzie, ale także podstawa pełnienia obowiązków służbowych i komfortu jazdy w mieście i poza nim.

Dlaczego niektórzy decydują się na modyfikowanie aut terenowych?

Kolejną kwestią jest to, że wielu właścicieli aut terenowych decyduje się na ich modyfikowanie. Dlaczego? – Przede wszystkim dlatego, żeby poprawić ich możliwości terenowe, a także tym samym dopasować je do swoich potrzeb. – dodaje specjalista (overlimit.com). A zmienić w takim aucie można naprawdę sporo. Przede wszystkim właściciele decydują się na zwiększenie prześwitu czy montaż profesjonalnych opon terenowych. Ale nie tylko. – Zajmujemy się Dacią Duster i jej dopasowywaniem do potrzeb właścicieli. Oferujemy aż 3 pakiety modyfikacji, w tym najbardziej podstawowym rzeczywiście zwiększamy prześwit i montujemy opony terenowe, natomiast w pakiecie najbardziej rozbudowanym oferujemy także szereg osłon, wyprowadzony dolot powietrza do silnika czy blokadę tylnego mechanizmu różnicowego.

Samochody terenowe to obecnie coraz częściej kupowane auta, wybierają je nie tylko miłośnicy jazdy po bezdrożach, ale również instytucje i osoby szukające naprawdę wygodnych aut rodzinnych. To również maszyny, które można „poprawić” i tym samym idealnie dopasować do swoich potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ