Bagażniki samochodowe. Wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

0
1002
Bagażniki samochodowe

Wyjazdy rodzinne w sezonie urlopowym dla posiadaczy niezbyt obszernego auta związane są z dylematami typu — co zabrać ze sobą w podróż?

Czteroosobowa rodzina zajmuje osiemdziesiąt procent przestrzeni przedziału pasażerskiego nawet dość dużego hatchbacka. Jedynym ratunkiem na stworzenie dodatkowej przestrzeni bagażowej są zewnętrzne bagażniki.

Rodzaje bagażników samochodowych

Bazowa wersja montażowa. Ten wynalazek nosi nazwę bagażnik bazowy. Jest to uniwersalny system mocowania kompatybilny z wieloma modelami samochodowych kufrów. Wykonany jest w formie poprowadzonych wzdłuż dachu relingów, do których montuje się później bagażniki samochodowe. Ten element jest dedykowany do każdego modelu samochodu z osobna.

Do bazy zainstalowanej na dachu montuje się następnie poprzeczne belki przeznaczone już do konkretnego asortymentu bagażnika samochodowego. Dla porównania i zobrazowania opisywanych elementów polecamy przegląd galerii obrazów na dopasujbagaznik.pl

Najpopularniejsze boksy dachowe

Boks zamontowany na dachu ma opływowy kształt i nie stawia oporu podczas szybkiej jazdy. Jest aerodynamiczny, ergonomiczny i zabezpiecza ładunek przed wpływami niepogody i złodziei.

Są trzy zasadnicze punkty do rozpatrzenia przy wyborze bagażnika samochodowego na dach. Pierwszy to usytuowanie zawiasów. Można wybierać w trzech opcjach. Zawiasy ustawione jednostronnie po lewej lub prawej stronie, lub obustronnie. Dla wyższych modeli aut zaleca się ostatnią możliwość.

Druga sprawa to zamknięcie. Typowym rozwiązaniem jest zamek z zapadką sprężynująca. Dla większego bezpieczeństwa należy jednak zastosować zamek na klucz.

Trzeci parametr to wymiar. Szczególnie ważny w autach z otwieraną tylną klapą. Zbyt długi boks może ograniczać wychył tylnej klapy bagażnika.

Bagażniki rowerowe

a) dachowy – na bazie rozpina się listwy, które mają możliwość dostosowania punktów mocujących do szerokości każdego auta
b) na tylną klapę – sposób instalacji może być dedykowany dla konkretnego modelu i marki; bagażnik wykonany jest w formie zawieszanego kosza dla dwóch, trzech lub czterech rowerów; najwygodniejsze są bagażniki z błyskawicznym montażem
c) przewożony na haku – przemyślana konstrukcja pozwala na dostęp do ładowni samochodu z zamontowanym i wypełnionym nawet czterema rowerami bagażnikiem.

Bagażnik do przewozu nart

Modele bagażników dachowych pozwalają zabrać w podróż do sześciu par nart. Konstrukcja zapewnia przewóz nawet sprzętu zaopatrzonego w modele wysokich wiązań. Bagażnik wtedy pozostawia większy prześwit nad dachem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ