Czy opłaca się sprzedawać auto do skupu pojazdów używanych?

0
1228
Czy opłaca się sprzedawać auto do skupu pojazdów używanych?

Od pewnego czasu dość sporą popularnością cieszy się oddawanie pojazdów do skupów. Odbywa się to także kosztem komisów, do których klienci zwracają się nieco rzadziej. Czym różni się skup samochodów od komisu? Dlaczego właściciele pojazdów coraz częściej korzystają z oferty tego typu punktów? Czy oddanie auta do skupu faktycznie może być opłacalne dla sprzedającego?

Proces sprzedaży

W pierwszej kolejności warto pochylić się nad samym procesem sprzedaży auta poprzez skup. Jej pierwszym etapem jest bez wątpienia kontakt telefoniczny lub mailowy z daną firmą. Firmy zajmujące się skupem aut często udostępniają na swojej stronie specjalne formularze, za pomocą których możemy wpisać podstawowe dane naszego pojazdu oraz numer kontaktowy. To pozwoli osobom prowadzącym taki punkt ocenić, czy będą zainteresowani odkupem naszego auta. Warto zauważyć, że znaczna większość skupów wykazuje zainteresowanie praktycznie każdym pojazdem. Sprzedający relatywnie rzadko spotykają się z odmową. Najczęściej po kontakcie lub wysłaniu formularza następuje dosyć szybkie umówienie się na wycenę auta.

Wycena

Profesjonalnie zarządzane firmy skupujące pojazdy, do których możemy zaliczyć Car-Gryf, korzystają z usług rzeczoznawcy samochodowego. Jego zadaniem jest oszacowanie realnej wartości danego pojazdu. Taki specjalista posiada wiedzę, doświadczenie oraz zestaw danych, które pomagają w rzetelnej wycenie pojazdu.

W sytuacji, jeśli zgadzamy się z wyceną rzeczoznawcy, pozostaje nam już jedynie podpisać umowę kupna-sprzedaży. Od tego momentu właścicielem pojazdu staje się firma skupująca. My tracimy do niego wszelkie prawa.

Komis czy skup samochodów?

Tak naprawdę sporo osób nie rozróżnia skupu pojazdów od komisu samochodowego. Różnica jest zasadnicza. Z komisem samochodowym nie podpisujemy bowiem umowy sprzedaży samochodu. Komis nie kupuje naszego auta, a jedynie pośredniczy w jego sprzedaży. Komis wyręcza nas w szukaniu kupca, ale nie robi tego za darmo. Tymczasem skup pojazdów kupuje od nas samochód. Nie jest pośrednikiem, a stroną umowy.

Szybkość sprzedaży

Zasadniczą różnicą między skupem samochodów a komisem jest szybkość sprzedaży. Komis samochodowy najczęściej potrzebuje czasu, aby znaleźć kupca na nasz pojazd. Skup aut załatwia sprawę niejako „od ręki”. Oczywiście należy uwzględnić czas potrzebny na umówienie się z rzeczoznawcą i wycenę auta, ale jest on zdecydowanie krótszy niż w przypadku sprzedaży przez komis. Ponadto skup samochodów jest w stanie przyjąć praktycznie każde auto, niezależnie od wieku, przebiegu, czy też stanu technicznego. W komisie możemy zostać odprawieni z kwitkiem, jeśli nasz samochód nie okaże się wystarczająco atrakcyjny dla komisanta.

Czy zatem opłaca się sprzedawać samochód do skupu? Z pewnością tak. Oczywiście najpierw warto poszukać zaufanego punktu. Takim z pewnością jest firma Car-Gryf, działająca między innymi na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Odwiedzając jej stronę https://cargryf.pl/skup-aut/gorzow-wielkopolski/ można uzyskać szczegółowe informacje na temat całej procedury skupu oraz wstępnie wycenić pojazd. Warto pamiętać, że to nic nie kosztuje. Jeśli oferta nie spełni naszych oczekiwań, zawsze możemy negocjować lub wycofać się z transakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ