czyszczenie samochodu

0
1104
czyszczenie samochodu

Niezwykle sprawnie rozwinęła się w Polsce działalność firm specjalizujących się w czyszczeniu samochodu. Jeszcze do niedawna wręcz rytuałem sobotnim było odkurzanie i mycie samochodu, odchodzimy od tego cenią sobie wygodę i czas, zlecając tą czynność wyspecjalizowanym firmom.

Odkurzanie

To pierwszy etap , po przygotowaniu do czyszczenia samochodu, który wymaga starannego wykonania. Należy odkurzyć wszystkie elementy pokryte tapicerką bardzo dokładnie i powtarzamy tę czynności dopóty dopóki przestanie unosić się kurz przy uderzeniu ręką. Następnie to samo robimy z tapicerką na podłodze. Szczotką powinniśmy usunąć ewentualne pozostawioną sierść psa lub kota.

Pozostałe elementy

Następnym etapem jest dokładne czyszczenie wszystkich innych niż tapicerka elementów. Należy zrobić to starannie i dokładnie.

czyszczenie samochodu

Pranie tapicerki

Do prania winno się zastosować odpowiedni środek piorący, który znacznie ułatwi pracę i zabrudzenia będą szybciej schodziły. Najpierw należy sprawdzić czy podsufitówka wymaga czyszczenia jeśli tak, to trzeba ją wyczyścić w pierwszej kolejności. Dopiero wtedy można rozpocząć pranie tapicerki fotela kierowcy, siedzeń tylnych i na końcu fotela pasażera. Jeśli fotele posiadają podłokietniki to zaczynamy od nich, potem siedziska i oparcia. Kolejnym krokiem będzie pranie wykładzin, bagażnika i boczków drzwiowych.
Podczas prania należy zwrócić szczególną uwagę na plastikowe elementy wokół tapicerek, ponieważ mogą powstać trudne do usunięcia zacieki.

Suszenie samochodu

Ten ostatni etap trzeba wykonać spokojnie, bez przyspieszania, by tapicerka wyschła równomiernie, „bez przyspieszaczy”, w naturalny sposób. Wcześniej jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę by nie przemoczyć tapicerki, bo to znacznie wydłuży proces.
Jeśli jest sprawny układ chłodniczy to można zapalić silnik samochodu , włączyć nawiew na maks, góra – dół i delikatnie uchylić tylne okna. To znacznie przyspiesza schnięcie. W okresie letnim, podczas wysokich temperatur, wystarczy zostawić na 2 – 3 godziny samochód i tapicerka sama wyschnie.
Dobra firma do czyszczenia samochodu ma odpowiednio, bogato wyposażone stanowisko pracy, w odpowiedni odkurzacz na sucho i piorący, szczotki, ściereczki, odplamiacze i inne dobrej jakości środki piorące itd. To niezwykle ważne, bo sprzątanie odbędzie profesjonalnie stosunkowo szybko.
A może warto zainteresować się zakupem pokrowców na siedzenia? Dzięki nim można zdecydowanie ochronić się przed częstszym czyszczeniem samochodu i zaoszczędzić na zniszczonej tapicerce auta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ