Elektryczne ładowanie samochodu

0
816
samochod elektryczny

Zasilanie samochodu w inny sposób niż zazwyczaj, wiąże się z nową produkcją urządzeń służących do zasilania, tychże samochodów. Chodzi oczywiście o coraz popularniejsze samochody elektryczne.

W związku z tym tematem warto zastanowić się: czym jest wallbox? Znając język angielski widzimy, że to zlepek dwóch słów z tego języka. Chodzi o słowa: ściana i pudełko lub skrzynka. W kontekście samochodów elektrycznych – jest to naścienna ładowarka. Z powodzeniem ścianę może zastąpić stojak lub słupek.

Wallboxy do samochodów elektrycznych są w sprzedaży i są ogólnie dostępne. Są to urządzenia, posiadające w niewielkiej obudowie bezpieczny i wydajny system do ładowania samochodów elektrycznych. Według wymogów Unii Europejskiej, na każdym nowym osiedlu będzie zapewniona możliwość doładowywania pojazdów elektrycznych, dzięki tego typu ładowarkom.

Oczywiście rozwiązania te są gorąco dyskutowane, mając swoich zwolenników i przeciwników. Przede wszystkim omawiane są koszty związane z montowaniem takich – naściennych/słupkowych – ładowarek elektrycznych. Producenci intensywnie je udoskonalają. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla właścicieli samochodów elektrycznych jest domowa ładowarka wallbox. Jest ona dostępna w sprzedaży i jest bardzo przydatna.

Elektryczną ładowarkę Wallbox można zamontować na ścianie własnego domu. Można wyobrazić sobie, jak miło by było w czasie ładowania samochodu u siebie – delektować się kawą w tym czasie, lub nawet spożywać bez pośpiechu, regenerujący posiłek. Mamy czas, by pomyśleć o sobie. Więcej czasu możemy pobyć z rodziną. Zaoszczędzamy czas, energię i pieniądze. Nie narażamy się w ten sposób kontakt z osobami postronnymi, co w naszych czasach jest szczególnie istotne.

Odpowiednie zabezpieczenie ładowarki powoduje pozbawienie jej napięcia w razie nieprzewidzianych problemów. Bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową i producent nam je zapewnia. Plusem domowej ładowarki wallbox jest też sposób jej zamocowania. Nie zawadza pod nogami, gdy chodzimy i niechcący nie potrącimy jej samochodem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ