Jak dbać o opony zimowe?

0
604
Jak dbać o opony zimowe

Po sezonie zimowym opony zostaną zmienione na takie, które są doskonale przygotowane na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz wiosną i latem. Jednak to wcale nie oznacza, że przez ten czas można całkowicie zapomnieć o komplecie zimowym. Konieczne jest zadbanie o jego jakość i warunki przechowywania przez cały sezon letni. Chcesz dowiedzieć się jak to zrobić i kiedy jest najlepszy czas na wymianę starych opon na nowe? Te informacje znajdują się w naszym poradniku.

Kiedy trzeba zdjąć opony zimowe z samochodu?

Kierowcy bardzo często zastanawiają się, kiedy jest najlepszy czas na to, by wymienić opony na nowy komplet. Warto jednak wiedzieć, że nie ma najlepszego i ściśle określonego momentu, kiedy warto się tym zająć. Nowe opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/barum przystosowane są do warunków atmosferycznych panujących zimą. Tak więc w ciepłe dni, kiedy temperatura sięga powyżej czterech stopni Celsjusza mogą słabo trzymać się drogi, co oznacza słabą przyczepność. Warto więc wymienić je w momencie, kiedy prognoza pogody pokazuje wzrost temperatur zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Dodatkowo warto upewnić się, czy nie zbliża się nawrót przymrozków, ponieważ opony letnie nie są w stanie gwarantować bezpiecznej jazdy przy takich warunkach.

Jakie są warunki przechowywania opon?

Jeśli zmieniłeś opony zimowe na letnie, to czas zacząć przygotowania do przechowywania ogumienia poza sezonem. Przed schowaniem ich w odpowiednie miejsce trzeba je dokładnie umyć, by móc pozbyć się soli i problematycznych zabrudzeń. Następnie delikatnie ususz ogumienie. Jeśli masz do dyspozycji kosmetyki do pielęgnacji ogumienia możesz zdecydować się na ich zastosowanie, by mieć pewność, że przy kolejnej wymianie będą one gotowe do użytku. Pamiętaj, by opony zimowe nie były przechowywane na słońcu. Najlepiej schować je do garażu lub piwnicy, gdzie nie są narażone na promieniowanie słoneczne, ani wilgoć. Dodatkowo liczy się to, by znajdowały się z dala od rozpuszczalników i lakierów.

Kiedy trzeba wymienić opony zimowe na nowe?

Opony z czasem się zużywają, przez co konieczna jest ich wymiana na nowy model. Nowe opony takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe powinny być doskonale dopasowane do samochodu.

Wymiana opon na nowy komplet jest ważna, gdy ogumienie zostało uszkodzone lub bieżnik jest za niski. Przez to opona na drodze nie spełnia swojego zadania, a jej właściwości pozostają zmienione lub całkowicie utracone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ