Jaki olej silnikowy 5W30 wybrać?

0
1124
Jaki olej silnikowy 5W30 wybrać

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego może być trudnym wyzwaniem, dlatego warto dokładnie zastanowić się, i wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Należy upewnić się, czy preparat jest dostosowany do wymagań silnika i pomoże zapewnić mu maksymalne osiągi. W tym celu niezbędna będzie dokładna analiza zaleceń producenta, który w precyzyjny sposób opisuje poszczególne parametry danego oleju. 

Czym charakteryzuje się olej 5W30?

Zastosowanie oleju silnikowego 5W30 chroni jednostkę napędową przed ścieraniem i zużywaniem. Stosowanie dobrej jakości oleju wpływa znacząco na wydajność silnika, co  pozwala na przedłużenie jego żywotności. Jest też ważne z ekonomicznego punktu widzenia – lepsze oleje silnikowe 5W30 będą wymagały większego jednorazowego wydatku, jednak na dłuższą metę opłaci się to, poprzez znaczne zmniejszenie zużycia paliwa.

Czym właściwie wyróżniają się oleje silnikowe opisane jako 5W30? Są to preparaty wielosezonowe, które doskonale spełniają swoją funkcję ochrony wszystkich części silnika. Najważniejszą zaletą tych olejów samochodowych jest ich uniwersalność – sprawdzą się zarówno w bardzo niskich temperaturach, jak i w upałach. Dwuczłonowe oznaczenie 5W30 dokładnie przedstawia cechy produktu – 5W wskazuje na to, że preparatu można używać zimą, gdzie liczba 5 określa lepkość w niskich temperaturach, natomiast 30 oznacza maksymalną temperaturę pracy silnika.

Czym kierować się przy wyborze oleju 5W30?

Przed wyborem oleju silnikowego 5W30 można również zaczerpnąć opinii innych użytkowników w internecie i na różnego rodzaju forach motoryzacyjnych. Są one jednak bardzo sprzeczne, ponieważ samochody różnią się od siebie i posiadają inną specyfikację. Dobrze jednak kierować się po części renomą producenta – na rynku dostępne jest wiele różnych olejów 5W30 od znanych i cenionych dostawców takich jak Mihel, Elf, Millers Oils czy Shell.

Gdzie kupić olej 5W30?

Po najlepsze oleje silnikowe 5W30 zapraszamy do naszego sklepu https://dbamtomam.pl/. Znajdziesz u nas najwyższej jakości środki zabezpieczające Twój samochód, pozwalające mu na pracę na pełnych obrotach. Polegamy wyłącznie na preparatach pochodzących od zaufanych w branży motoryzacyjnej producentów. Zadbaj o swoją maszynę, korzystając z naszej szerokiej oferty. Postaw na olej silnikowy 5W30 zawierający skład wzbogacony dodatkiem detergentów i składników uszlachetniających i utrzymuj swój układ napędowy w czystości, zapobiegając gromadzeniu się zanieczyszczeń.

Jaki dobry olej 5w30 znajdziesz w naszym sklepie? Między innymi SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W30 5L czy Olej MILLERS EE LONGLIFE ECO 5W30, które spełniają wymagania nowoczesnych silników zarówno benzynowych, jak i diesla.

Co ile należy wymieniać olej 5W30?

Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić, jak często powinieneś dokonywać wymiany oleju. Dokładny sposób postępowania w tej kwestii jest określony przez producenta samochodu, jednak olej 5W30 musi być wymieniany co najmniej raz w roku. Zależne jest to również od samego oleju, można zdecydować się na oleje LongLife 5W30, które posiadają właściwości pozwalające na dłuższy okres użytkowania.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ