Jakie są zalety wynajmu aut na minuty?

0
1409
Jakie są zalety wynajmu aut na minuty?

Wynajem auta na minuty to usługa dostępna również w Polsce. Jakie są główne plusy związane z tą ofertą?

Wypożyczalnie samochodów najczęściej kojarzymy z płatnością za każdą dobę. Jednak wtedy, gdy pojazd jest nam potrzebny tylko na krótki czas, jego wynajem staje się nieopłacalny. Właśnie dlatego powstał car-sharing – usługa współdzielenia samochodów polegająca na ich wynajmie na minuty.

Główne zalety wynajmu auta na minuty:

  • nie trzeba kupować samochodu, aby z niego korzystać
  • płaci się tylko za jazdę – bez ubezpieczenia, przeglądów, paliwa
  • cena car-sharingu jest niższa niż jazdy taksówką
  • wynajem samochodu przez smartfona – bez odwiedzania wypożyczalni
  • dodatkowa ochrona środowiska naturalnego przez zmniejszenie zanieczyszczeń

Zatem car-sharing to bardzo atrakcyjna propozycja dla każdego, kto chciałby jeszcze prościej korzystać z samochodu jako alternatywy dla droższej taxi czy przejazdów Uberem.

Obecnie usługa ta jest dostępna także w Polsce. Oferuje ją firma 4mobility, która obecnie działa w Warszawie oraz w Poznaniu. Wynajem aut z 4mobility jest bardzo łatwy i szybki. Jak to zrobić?

Wynajem auta na minuty – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji, która pozwala na rezerwowanie samochodów. W aplikacji tworzymy swoje konto użytkownika, podając w nim także dane prawa jazdy oraz karty płatniczej.

Gdy nasze konto przejdzie pozytywną weryfikację, możemy wypożyczać pojazdy. Wynajem aut z 4mobiliy odbywa się całkowicie on-line z użyciem aplikacji. Wybieramy interesujący nas pojazd na mapie i rezerwujemy go paroma przyciskami. Otwieramy go smartfonem – nie musimy pobierać kluczyków.

Na koniec jazdy samochód zostawiamy w jednej z wyznaczonych stref i także zamykamy go smartfonem. Opłata pobierana jest bezpośrednio z karty, czyli odbywa się bezgotówkowo.

Zatem car-sharing, czyli wynajem auta na minuty to kapitalny wybór dla każdego, kto chce uzyskać szybki dostęp do samochodu, ale bez potrzeby płacenia sporych sum za jego wynajem. Wypożyczanie aut nigdy nie było takie proste!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ