Łańcuchy śniegowe dla wszystkich

0
1488

Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem dużego, czy stosunkowo niewielkiego miasta, zawsze powinieneś mieć przy sobie wyposażenie, które zagwarantuje Ci bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem – oczywiście, jeśli jesteś kierowcą i gdy prowadzisz pojazd. Zima jest szczególnym okresem, w którym dzieje się największa ilość nieplanowanych sytuacji zagrażających bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu.

Żeby się o tym przekonać, wystarczy udać się na pobliskie rondo lub wzniesienie, gdzie kierowcy najczęściej walczą o przyczepność. Dzięki takiej obserwacji można się wiele nauczyć. Co więc najlepiej stosować, by cieszyć się maksymalnie satysfakcjonującą przyczepnością? Oczywiście opony zimowe powinny być założone niemal od razu, gdy pojawią się na liczniku minusowe temperatury – chociaż łańcuchy śniegowe mogą przydać się na ekstremalne sytuacje.

Zakładaj tylko w sytuacjach, które tego wymagają

Jazda z takim wyposażeniem jak łańcuchy śniegowe na kołach, gdy na ulicy nie ma lodu, również bywa niebezpieczna, ponieważ opony mają minimalny kontakt z podłożem, więc nie są w stanie zapewnić przyczepności, natomiast łańcuchy śniegowe nie wbijają się w nic i po prostu zaczynają się ślizgać.

Nie musicie się jednak obawiać, ponieważ zamontowanie takiego wyposażenia nie zajmuje dużo czasu. Dlatego, jeśli wjedziecie na drogę, z którą pojawia się problem, możesz po prostu stanąć na poboczu, włączyć awaryjne światła i w ciągu kilku minut założyć na swoje koła łańcuchy śniegowe zyskując dużo większą przyczepność, pozwalającą na bezpieczną jazdę – naturalnie trzeba każde dostosować prędkość, ponieważ przy zbyt dużych wartościach może dojść do uszkodzenia produktu, co w efekcie będzie skutkować awarią i jeszcze większym zagrożeniem. Producenci zazwyczaj podają informacje o tym, jak szybko kierowca może jechać, jeśli wykorzystuje jego asortyment.

Problem z podjazdem? Już go nie ma

Kolejna zima zaskoczyła drogowców? Co roku śmiejemy się z tego samego, jednak trzeba jasno określić, że służby są w stanie dotrzeć na każdą ulicę w kilka minut, a duże wzniesienia są maksymalnie problematyczne dla pojazdów odśnieżających, gdyż nie są one w stanie podjechać pod nie w takich warunkach. Łańcuchy śniegowe także nie wystarczą, dlatego często sypanie solą wykonywane jest ręcznie – chociaż efekty nie zawsze są zadowalające.

W takim wypadku ten metalowy dodatek do kół jest niezbędny, by mieć możliwość dojechania do parkingu, aczkolwiek zachęcamy do znalezienia sobie pobliskiego miejsca do parkowania, gdzie spokojnie będziecie mogli przezimować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ