Niemiecka solidność, czyli samochody marki Opel

0
1241
Niemiecka solidność, czyli samochody marki Opel

Znane z niemieckiej solidności samochody marki Opel produkowane są nie tylko w Niemczech, ale także w wielu innych krajach Europy, w tym również w Polsce. Z taśm produkcyjnych fabryki samochodów osobowych w Gliwicach zjeżdżają codziennie wybrane modele Opla Astra oraz kabriolet – Opel Cascada. Popularność samochodów tej marki wśród polskich klientów nie słabnie, co spowodowało, iż w ubiegłym roku Opel zajął piąte miejsce pod względem ilości sprzedanych samochodów w naszym kraju.

Najbardziej popularne modele Opla w Polsce

Za najbardziej popularne modele Opla w naszym kraju bez wątpienia uznać można Astrę, Corsę oraz flagowy model marki, czyli Insignię. W grupie samochodów dostawczych Opla reprezentują modele Combo, Movano i Vivaro. 

Klienci marki

Pojazdy marki Opel kupowane są w Polsce zarówno przez klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Auta tej marki cenione są przez osoby odpowiedzialne za zakup i serwisowanie floty samochodowej w dużych przedsiębiorstwach.

Opel Corsa

Modelem obecnym najdłużej w historii marki i jednocześnie nieprzerwanie produkowanym do dnia dzisiejszego jest Corsa. Debiut tego modelu miał miejsce w roku 1982, kiedy to na rynku pojawiła się pierwsza Corsa A. Od czasu swojej premiery Corsa przeszła liczne metamorfozy. Aktualnie produkowaną wersją jest Opel Corsa E, którego premiera miała miejsce w październiku 2014 roku na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Według najnowszych doniesień, sprzedawany obecnie model Corsa E ma już wkrótce zostać zastąpiony wersją F. Prezentacja nowego modelu planowana jest w tym roku. 

Opel Corsa to mały i zwinny miejski samochód wyposażany w ekonomiczne jednostki silnikowe, zasilane zarówno benzyną, jak i olejem napędowym. Mimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów 5-drzwiowe wersje Corsy traktowane są często przez ich posiadaczy jako auto rodzinne.

Zalety

Jak każdy Opel, również Corsa ceniona jest za udaną stylistykę nadwozia, dobrej jakości materiały wykończeniowe oraz małą awaryjność. Skromne, w szczególności w ofercie przeznaczonej do polskich odbiorców, standardowe wyposażenie tego modelu Opla rekompensowane jest niskimi kosztami utrzymania oraz niezawodnością aut tej marki. Regularnie serwisowane Corsy odwdzięczają się swoim właścicielom długimi latami bezproblemowej jazdy. Oczywiście jedynie w przypadku, kiedy do bieżących napraw auta wykorzystywane są wyłącznie dobrej jakości części zamienne.

Eksploatacja i ceny części zamiennych

Pomijając katalogowe ceny części zamiennych dostępnych w autoryzowanych serwisach Opla, zakup niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Corsy elementów eksploatacyjnych w większości przypadków nie będzie wiązał się z dużymi wydatkami. Dobrej jakości podzespoły układu jezdnego, elementy układu hamulcowego oraz wszystkie inne najczęściej wymieniane w tym modelu części dostępne są w postaci solidnie wykonanych zamienników, często pochodzących od polskich producentów. Do tej grupy produktów można zaliczyć również, ulegające stosunkowo szybkiemu zużyciu, wycieraczki samochodowe.

Wycieraczki do Opla Corsy

Zamienniki wycieraczek fabrycznie montowanych w Corsie dostępne są w ofercie wielu polskich producentów piór wycieraczek. Przed ich wymianą i zakupem należy koniecznie sprawdzić zalecaną przez producenta długość piór oraz rekomendowany rodzaj wycieraczki. Należy też zwrócić szczególną uwagę na zastosowany system montażu pióra do ramienia wycieraczki. 

W przypadku wycieraczek przedniej szyby do Opla Corsy w wersjach A, B i C bez przeszkód zamontujemy wycieraczki płaskie z uchwytem typu U oraz wycieraczki hybrydowe z zaczepami typu H. W wersjach D i E zastosowano mocowanie typu STB.

Dobrej jakości płaskie i hybrydowe wycieraczki do aut niemieckiego producenta znajdziemy w ofercie firmy Dipp. Wycieraczki do samochodów Opel produkowane przez firmę Dipp, cenione są przez użytkowników aut tej marki między innymi za skuteczne odprowadzanie wody z szyby samochodowej, wyjątkową trwałość oraz rozsądną cenę. Płaskie wycieraczki do Corsy kupimy w sklepie internetowym producenta w cenie 25 złotych za komplet. Obsługa sklepu Dipp.pl deklaruje pomoc w doborze odpowiedniej długości piór.

wycieraczki płaskie dipp

Poza wycieraczkami również inne niezbędne części zamienne do Opla Corsy będziemy w stanie zakupić, nie rujnując domowego budżetu. 

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ