Opony do enduro

0
1327
Opony do enduro

Każdy pojazd charakteryzuje się tym, iż co jakiś czas należy wymienić w nim opony. Może to być wymiana zimowa lub letnia, ale także taka, która wynika ze zużycia. W przypadku enduro opony mogą ulegać szczególnie szybkiemu niszczeniu, ze względu na trasy, jakie pokonuje ten rodzaj motocykla. Dlatego chcielibyśmy przedstawić nowy model, odznaczający się wyjątkową wygodą użytkowania, na każdym terenie.

Enduro – na leśne trasy i do miasta

Motocykl typu enduro powinien być tak wyposażony, aby na każdej trasie doskonale się sprawdzał, niezależnie od tego, czy w danym dniu ma pokonać miejską dżunglę, czy pełne wybojów i piachu leśne ścieżki. Ze względu na tę jego specyfikę, pozwalająca na wjechanie nawet na najbardziej nieprzyjazny teren, opony także powinny być idealnie dostosowane do takich warunków.

Na początek warto też zastanowić się, ile czasu spędza się na drogach utwardzonych, a ile w terenie. Jeśli proporcja ta wynosi około 80% na szosach i około 20% w terenie, sklep Tire Expert, posiadający tanie opony, może zaproponować te idealne.

Zatem, jakimi cechami powinny się odznaczać?

Niesamowita przyczepność

Każda opona, przeznaczona do intensywnego użytkowania, powinna odznaczać się wysoką przyczepnością. Dlatego marka Michelin zaproponowała nowoczesny model Anakee Adventure, który posiada specjalnie przygotowaną masę bitumiczną, wykonaną z różnych rodzajów gumy Dodatkowo, większa zawartość krzemionki, która została dodana do masy budującej czoło i barki opony, zapewnia idealną przyczepność na każdej drodze, nawet mokrej. Co więcej, te znakomite właściwości nie obniżają szybkości ani trwałości opony.

Stabilność na zakrętach

Tylną oponę do enduro wykonano z kolei z masy bitumicznej, która charakteryzuje się wysoką sztywnością. Dzięki temu, niezależnie od warunków pogodowych, pozwala na zachowanie pełnej stabilności i kontroli nad jazdą. Jednocześnie, opona taka nie zużywa się zbyt szybko.

Bieżnik

Niemniej istotny jest bieżnik opony. Jego podstawowe zadania to odprowadzanie wody oraz zapewnienie przyczepności. W innowacyjnej oponie Michelin został on tak zaprojektowany, aby gwarantował wysoką przyczepność na każdym podłożu, zwłaszcza grząskim i śliskim. Dzięki temu można ich używać nie tylko w mokrym lesie, ale nawet na śniegu.

Nie tylko do enduro

Jeśli oprócz enduro posiadasz także samochód, w którym chcesz wymienić opony, również one powinny być dostosowane do warunków i stylu twojej jazdy. Nie musisz jednak daleko szukać. Podobnie jak te do motocykla, również opony samochodowe najtaniej znajdziesz w Tire Expert. Zarówno do osobówki, jak i ciężarówki!

W sklepie możesz wybierać spośród zróżnicowanych rozmiarów i detali, a także skorzystać z opon wielu cenionych producentów. Co niezwykle istotne, każda została dokładnie przedstawiona, co gwarantuje ci pewność, że wybierasz najbardziej odpowiednią dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ