opony letnie ranking

0
1372
opony letnie ranking

Prasa lokalna i regionalna systematycznie podaje ranking opon letnich. To jest stosunkowo ważny ranking ze względu towar poddawany rankingowi. Opony letnie to niezwykle ważna część wyposażenia samochodu. Przyjrzyjmy się najważniejszym, najistotniejszym cechom dobrych opon letnich, które zazwyczaj wygrywają przysłowiowe konkursy na „Opony letnie ranking”.

Opony

Opony letnie stosuje się w okresie od wiosny do jesieni i przeznaczone są do jazdy powyżej 7 stopni Celsjusza, ponieważ ich skład to mieszanka gumowo – krzemionkowa. Guma bowiem zimą traci swą elastyczność i auto staje się bardziej oporne na manewry kierownicy, bo nie trzyma się dobrze nawierzchni.
Przy wyborze powinniśmy też wrócić uwagę na odporność na ścieranie oraz efektywność paliwową.

Bieżnik

Jest niezwykle istotny, ponieważ producenci jego krój, głębokość i ilość lameli dostosowują do powierzchni nawierzchni. Zimą jest ważne, by śnieg i błoto pośniegowe miało gdzie odchodzić spod kół. Latem ważniejsze są inne cechy. Przede wszystkim powinny posiadać dobrą przyczepność, krótką drogę hamowania. Ponadto powinny odprowadzać wodę spod kół oraz amortyzować i redukować hałas otoczenia.

Etykieta unijna

To dość prosty sposób na porównanie opon letnich zamieszczonych w rankingu, bo wystarczy porównać je wg etykiety Unii Europejskiej na opony.
Oszczędność paliwa – mniejsze zapotrzebowanie na paliwo w oponach o niskim oporze toczenia wynika z mniejszych strat energii wskutek tarcia i emisji ciepła. W standardach Unii Europejskiej zdefiniowana 7 kategorii efektywności paliwowej: od A do G. Klasa D nie obowiązuje dla samochodów osobowych.
Przyczepność na mokrej nawierzchni – klasę według Unii Europejskiej określa się mierząc droge hamowania opony na mokrej nawierzchni. Przyczepność mieści się w zakresie od A do F. Klasy D i G nie obowiązują dla samochodów osobowych.

opony letnie ranking
Hałas zewnętrzny – poziom hałasu generowanego przez oponę określa się w decybelach. Ikony fal dźwiękowych wskazują, czy poziom hałasu mieści się w granicach limitów czy je przekracza. 1 czarna fala oznacza: opona cicha, 2 czarne fale: średni poziom głośności, 3 czarne fal: opona głośna.

To najistotniejsze cechy, które decydują o wartości opon letnich, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Zatem po zastanowieniu się na oponami letnimi w rankingu wraz ze zmianą sezonu należałoby się udać na wymianę opon do najbliższego warsztatu. Z pewnością będziemy jeździć pewniej i bezpieczniej, a zajmie nam to zaledwie kilkanaście minut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ