Oszczędności przy naprawie auta – warto?

0
1185
Oszczędności przy naprawie auta - warto?

Czy można zaoszczędzić pieniądze, naprawiając nasz samochód, czy jest to kwestia, gdzie lepiej nie ryzykować?

Awarie, usterki i wypadki bywają dosyć kosztowne i bolesne, nie tylko dla nas, ale także dla naszego budżetu. Wydatki, które się z tym wiążą, są zawsze systemem naczyń połączonych. Jak jednak wydać nieco mniej, ale jednocześnie mieć pewność, że nasz samochód jest w stu procentach sprawny i bezpieczny? Czy jest to w ogóle do zrobienia? Jak najbardziej, ale musimy pamiętać o kilku rzeczach.

Niektórzy producenci elementów zamiennych tworzą ekonomiczne warianty części volkswagen polo – spełniają one wszelkie normy i wytyczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i jakość, lecz niekiedy są uniwersalnym wariantem do kilkunastu modeli jednej marki. Uwaga, to nie jest to samo, co zamienniki stworzone przez zupełnie nieznane firmy! Warianty ekonomiczne zazwyczaj oferowane są pod faktycznym szyldem producenta w postaci serii budżetowej.

Upewnijmy się więc, które części mogą mieć wariant budżetowy i nie wpłynie to w żaden sposób na bezpieczeństwo naszego auta – nie we wszystkich układach w pojeździe jest to zalecane. Mechanicy radzą, że bez problemu możemy stosować tańsze wersje produktów takich jak żarówki, filtry paliwa, powietrza czy oleju. Ekonomiczne warianty markowych części to również akumulatory, płyny eksploatacyjne, klocki hamulcowe czy też wycieraczki a nawet osprzęt silnika – ich stosowanie przy naprawach samochodu naprawdę nie wpływa negatywnie na stopień bezpieczeństwa auta.

Dopóki nie jest to element stworzony przez spółkę o nazwie, która jest zupełnie obca dla każdego mechanika czy pasjonata motoryzacji, korzystanie z takich podzespołów nie powinno wywoływać jakiegokolwiek ryzyka, które dotyczyłoby poziomu naszego bezpieczeństwa. Części samochodowe muszą spełniać ścisłe wytyczne, badane na długo przed tym, zanim zostaną wprowadzone na rynek. Sprawia to, że ekonomiczne warianty części są dokładnie sprawdzone – umożliwiają zatem oszczędność pieniędzy przy zachowaniu stuprocentowego bezpieczeństwa.

Unia Europejska określiła dokładnie typy samochodowych części zamiennych, które oferują obecnie sklepy i hurtownie. Aby zapewnić wszystkim odpowiednią jakość i dobrą cenę, został zastosowany jednolity system informacji o jakości elementów zamiennych, informujący klientów, ale również dystrybutorów, o tym, jaki typ części jest dostępny w sprzedaży. Skrót lub litera, obecne na opakowaniu i/lub na stronie internetowej, są oznaczeniem określonej kategorii części: oryginalnych, oryginalnych zamienników producenta, lub zamienników o podobnej jakości. Ostateczna decyzja należy do nas, jednak przy naprawie auta upewnijmy się, czy część, którą chcemy kupić, będzie pasować: liczba modeli i ich wersji może niekiedy wywołać zamieszanie i zwątpienie. Liczymy jednak, że ten tekst sprawi, że uda się wam wybrać taki wariant naprawy auta, jaki będzie finansowo korzystny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ