Poznaj Subaru od bezpiecznej strony

0
1723

Subaru znane jest ze drapieżnych rozwiązań oraz sportowych osiągów. Ale istnieje jeszcze jedna strefa, w której nie pozostawia sobie równych – bezpieczeństwo. Innowacyjne systemy zaskakują swoimi możliwościami. Możesz być więc spokojny. Samochód zadba o Ciebie oraz Twoich pasażerów, a Tobie pozwoli w pełni cieszyć się z jazdy, bez względu na warunki.

5 wymiarów bezpieczeństwa

Nie pozostajesz sam – zarówno projektanci i technicy, jak i profesjonalny serwis Subaru – wszyscy dbają o to, aby bezpieczeństwo podczas jazdy zostało zachowane w 100 procentach. Liczy się nie tylko wygoda, ale także życie i zdrowie Twoje oraz podróżujących z Tobą osób. Stąd też Subaru zdecydowało się na użycie innowacyjnych rozwiązań w każdym wymiarze.

Bezpieczeństwo aktywne, czyli jak uniknąć wypadków

Subaru skupia się przede wszystkim na rozwiązaniach mających na celu uniknięcie wypadku bądź kolizji. W nowych modelach zastosowano zatem systemy, które reagują natychmiast, bez względu na warunki atmosferyczne i inne zjawiska mogące wyniknąć podczas jazdy. Kierowca otrzymuje do dyspozycji m.in. system Symmetrical AWD (lepsza przyczepność kół), VDCS (monitorowanie zgodności toru jazdy) czy Active Torque Vectoring (aktywne sterowanie momentem napędowym).

Bezpieczeństwo pasywne, czyli gdy mimo wszystko dojdzie do kolizji

Nie wszystkie sytuacje można jednak przewidzieć. Stąd też Subaru zadbało o to, aby pasażerowie oraz kierowca byli w pełni chronieni przed urazami. Każdy nowy model posiada specjalnie zaprojektowaną pierścieniową ramę wzmacniającą nadwozie, precyzyjnie zaprojektowane fotele i pasy, liczne poduszki powietrzne, wzmocnioną skrzynię biegów oraz zderzak pochłaniający energię podczas kolizji.

Bezpieczeństwo prewencyjne – gdy lepiej zapobiegać, niż leczyć

Na szczęście wielu sytuacjom na drodze można uniknąć. Temu służą systemy bezpieczeństwa prewencyjnego stosowane przez Subaru. Technologia EyeSight™ to druga para oczu, która dokładnie monitoruje to, co znajduje się na torze jazdy. W razie niebezpieczeństwa wysyła do kierowcy ostrzeżenie i pozwala w porę zareagować. Z kolei SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) to rozmieszczone wokół całego auta czujniki pozwalające utrzymać właściwy pas ruchu, a także informujące o tym, co dzieje się np. w martwych punktach.

Bezpieczeństwo pokolizyjne zawsze, gdy potrzebna jest pomoc

Innowacją w podejściu do bezpieczeństwa jest stosowanie systemów pokolizyjnych, które znacznie przyspieszają procedurę niesienia pomocy powypadkowej. Ratunek umożliwia m.in. rozwiązanie znane jako ISR. Dzięki systemowi do Centrum Monitoringu trafia zgłoszenie o sytuacji awaryjnej, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie akcji ratunkowej.

Bezpieczeństwo poprzez edukację, by pomagać kierowcy zawsze i wszędzie

Jednak najistotniejsza pozostaje edukacja. Dopiero świadomość tego, co może wydarzyć się na drodze zmusza do podejmowania należytej ostrożności. Subaru proponuje kilka rozwiązań. Projekt „Bezpieczny Kierowca” łączy w sobie edukację, praktykę oraz monitoring zachowań. SJS, czyli Szkola Jazdy Subaru, przeznaczona jest z kolei dla doświadczonych kierowców, którzy chcą nabyć umiejętność szybkiego reagowania oraz trafnego przewidywania sytuacji na drodze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ