Profesjonalny wózek narzędziowy do warsztatu – niezbędnik każdego majsterkowicza

0
537
Profesjonalny wózek narzędziowy do warsztatu

Porządek narzędzi roboczych decyduje o szybkości i wygodzie pracy w każdym warsztacie. W organizacji przechowywania narzędzi pomocne są specjalne wózki narzędziowe.

Wózek narzędziowy – kiedy jest przydatny?

W każdym warsztacie, a tym bardziej w serwisie samochodowym, mamy do czynienia z dużą liczbą narzędzi, które pozwalają usprawnić przebieg pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku stacji serwisowych – każde narzędzie powinno być zawsze na swoim miejscu, aby można je było jak najszybciej znaleźć i wykorzystać. Tutaj przydają się specjalne wózki narzędziowe.

Wózek narzędziowy to przemysłowe meble przeznaczone do przechowywania i transportu narzędzi w tym samym pomieszczeniu (lub między kilkoma powiązanymi pomieszczeniami). Ponadto różne typy wózków mogą służyć do przechowywania szerokiej gamy narzędzi: od prostych narzędzi stołowych (klucze, szczypce, śrubokręty itp.) po złożone elektronarzędzia i sprzęt diagnostyczny. Bez wykorzystania wózków narzędziowych nie da się obecnie zorganizować sprawnego obiegu pracy warsztatów samochodowych.

Wózki narzędziowe znajdują szerokie zastosowanie w warsztatach produkcyjnych, warsztatach dużych i małych, w prywatnych garażach. Wózki narzędziowe są szczególnie cenione przez pracowników serwisu samochodowego. Podczas naprawy i konserwacji samochodów pracownicy korzystają z szerokiej gamy narzędzi. Jednocześnie muszą poruszać się blisko samochodu. Wózek narzędziowy jest tu niezbędny do zachowania ciągłości pracy.

Wózek narzędziowy z wyposażeniem czy bez? Co się bardziej opłaca?

Sklepy oferują dziś ogromny wybór specjalnych pudełek, futerałów, toreb i organizerów do wygodnego transportu i uporządkowanego przechowywania narzędzi. Ale co, jeśli ciągle poruszasz się po miejscu pracy, używając dużej liczby różnych narzędzi?

Przenoszenie ciężkiego sprzętu i dużej liczby narzędzi w dłoniach po obszarze roboczym jest po prostu niewygodne. Stąd zastosowanie wózków narzędziowych. Mobilne wózki narzędziowe spełniają jednocześnie dwie funkcje: umożliwiają przechowywanie narzędzi roboczych w sposób zorganizowany i łatwe przemieszczanie całego „arsenalu” po warsztacie praktycznie bez przerwy w pracy.

Wózki narzędziowe należą do kategorii specjalistycznych mebli przemysłowych. Klasyczny wózek narzędziowy to solidna konstrukcja mobilna z półkami lub szufladami. W uproszczeniu jest to szafka na narzędzia na kółkach. Wózek może być duży lub mały, lekki lub ciężki, z półkami, szufladami lub bez. Wszystko zależy od jego przeznaczenia i warunków pracy.

Jeśli potrzebujesz tylko uporządkować swoje narzędzia, możesz zaopatrzyć się w stacjonarne szafki lub przenośne szuflady. Jeśli planujesz przemieszczać się wraz ze wszystkimi narzędziami i sprzętem podczas pracy, lepiej kupić wózek narzędziowy. Nawet mały wózek z szufladami lub półkami może pomieścić wiele narzędzi i unieść duży ciężar. Konstrukcja wózka narzędziowego jest wyjątkowo prosta. I to też jest jego zaletą. Jest wygodny i łatwy w użyciu, niezawodny, mocny i trwały. Szuflady, półki, blaty, różne elementy pomocnicze i okucia pozwalają na uporządkowane przechowywanie sprzętu i narzędzi. Narzędzie jest łatwe do znalezienia. Istnieją modele wózków z centralnym zamkiem, dzięki któremu można zablokować „nieuprawnionym” dostęp do narzędzia.

Wózek narzędziowy nie zajmie dużo miejsca w warsztacie czy garażu. Poza godzinami pracy możesz po prostu wsunąć go w wolny róg, zablokować koła i używać jako małego stacjonarnego stojaka z blatem. Producenci oferują szeroką gamę modeli wózków narzędziowych o różnych konstrukcjach i konfiguracjach – otwartych i zamkniętych, z półkami lub szufladami, dużych i małych, pustych i już wyposażonych w specjalistyczne narzędzia. Tak szeroka oferta zaspokoi potrzeby pracowników niemal wszystkich specjalności.

Wózki narzędziowe z wyposażeniem lub bez znajdziesz na stronie https://sklep-warsztat.pl/product-category/narzedzia-reczne/wozki-narzedziowe/

Prostota projektu nie zawsze jest minusem. W przypadku wózków narzędziowych to zdecydowanie plus. Dzięki prostszej konstrukcji wózki są nie tylko łatwe w obsłudze, ale również bardzo przystępne cenowo. To rzadki przypadek, kiedy za niewielkie pieniądze można uzyskać praktyczność, niezawodność i wygodę w jednym, z pozoru skromnym produkcie.

Najczęściej możemy spotkać w sprzedaży wózki regałowe i ramowe. Wózek regałowy ma otwartą konstrukcję z jedną platformą (lub maksymalnie dwiema półkami) i uchwytem ułatwiającym przemieszczanie. Jeśli szukasz prostego wózka na sprzęt ciężki, możesz kupić wózek narzędziowy montowany na stelażu. Jest to najlepsza opcja do łatwego przemieszczania dużych narzędzi w obszarze roboczym.

Konstrukcja wózka ramowego jest bardziej złożona. A jego funkcjonalność jest znacznie szersza. Takie wózki wyposażone są w szuflady (czasem z wygodnymi uchwytami na narzędzia), półki i dodatkowe urządzenia. Osłona korpusu takiego wózka może pełnić funkcję małego blatu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ