Przyczepa samochodowa producent

0
1381
przyczepa samochodowa producent

Czasem jest tak, że musimy zainwestować w przyczepę samochodową. Trudno się zresztą dziwić, jest to jedno z najprzydatniejszych narzędzi, jakie możemy dopasować do naszego pojazdu. Pozwoli ona na przewożenie relatywnie lekkich materiałów takich jak meble etc. Przyczepa samochodowa, jest niezwykle przydatna, jeżeli mamy w planach przeprowadzę. Dzięki niej, będziemy w stanie w sposób łatwy i przyjemny, przenieść wszystkie potrzebne elementy, nawet na długim dystansie.

przyczepa samochodowa producentZanim przejdziemy do analizy tematu „przyczepa samochodowa producent„, warto byłoby zwrócić uwagę na to z jakiej przyczepy możemy korzystać, jeżeli posiadamy standardowe prawo jazdy na samochodów osobowy, kategoria B. Jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie maksymalne obciążenie może mieć przyczepa z której korzystają celem przewozu towarów, elementów wyposażenia domostwa etc. „Posiadając prawo jazdy kategorii B, możemy prowadzić samochód o Dopuszczalnej Masie Całkowitej nie przekraczającej 3 500 kg. Do samochodu o takiej wadze, można podpiąć przyczepę, której waga nie przekracza 750 kg. Łączna, maksymalna waga takiego zestawu wynosi 4250 kg i do jego prowadzenia upoważnia kategoria B prawa jazdy.” Gdy chcemy ciągnąć przyczepę cięższą niż 750 kg, musimy uważać nie tylko na to, by nie przekroczyć 3500 kg Dopuszczalnej Masy Całkowitej zestawu, ale również, by nie przekroczyć prawnie ustalonego stosunku wagi pojazdu do przyczepy. Maksymalny stosunek masy pojazdu do masy przyczepy wynosi 1,33:1. Jest to kwestia niezwykle problematyczna dlatego może nasuwać się pytanie w jaki sposób można obejść ten przepis. Okazuje się, że można.

Wyrobienie prawa jazdy kategorii B plus zdobycie specjalnych uprawnień 96, pozwoli nam na korzystanie z przyczepy ciężkiej do Dopuszczalnej Masy Całkowitej pojazdy wynoszącej dokładnie 4 250 KG. Oczywiście, wiele osób stwierdzi, że istnieje jeszcze uprawnienie B+E, które daje nam jeszcze więcej możliwości w zakresie ciągnięcia przyczep samochodowych. Pragniemy jednak odnotować, że wyrobienie kategorii B+E jest znacznie trudniejsze niż zdobycie uprawnień B96. Do egzaminu państwowego na kategorię B96 możemy przystąpić od razu, jeżeli tylko posiadamy kategorię B. Nie są wymagane żadne dodatkowe szkolenia, a egzamin sam w sobie jest dość prosty. Dlatego też wydaje nam się, że to będzie zdecydowanie najlepsza decyzja. Zważywszy na to, że DMC na poziomie 4250 KG w zupełności wystarczy, do większości naszych potrzeb.

Jeżeli zaś chodzi o sam dobór przyczepy samochodowej i producenta, tutaj sprawa jest odrobinę trudniejsza. Zanim zdecydujecie się na jego wybór dobrym pomysłem będzie przede wszystkim sprawdzenie opinii w Internecie. W szczególności na forach branżowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ